دوشنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۵, ۱۶:۴۳
 
 

اخبار

به دارندگان گواهینامه فنی ‌و حرفه‌ای وام پرداخت می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان از پرداخت تسهیلات 150 میلیون ریالی به دارندگان گواهینامه پایان دوره فنی و حرفه‌ای خبر داد.
سیدمحمد حسینی به خبرنگار ایرنا گفت : افرادی که دارای گواهینامه فنی و حرفه‌ای هستند می‌توانند با مراجعه به مراکز فنی و حرفه‌ای سراسر این استان تقاضای دریافت وام کنند.
وی تصریح کرد: پرداخت این تسهیلات، منوط به ارائه طرح اشتغال‌زا از سوی متقاضیان است و طرح متقاضیان باید متناسب با دوره‌ آموزشی‌ آنان باشد.
وی افزود: چنانچه فرد متقاضی برای اجرای طرح خود دو نفر که دارای گواهینامه فنی ‌و حرفه‌ای هستند را نیز به کار بگیرد 450 میلیون ریال وام دریافت می‌کند.
حسینی گفت : تایید دریافت وام بر عهده فرمانداری هر شهرستان و انتخاب بانک با فرد متقاضی است.
وی افزود: بهره وام 14درصد و زمان بازپرداخت آن از آغاز بهره‌برداری از سیستم ( حداکثر 24 ماه) است که در بخش کشاورزی به طور استثنا تا پنج سال نیز مهلت داده خواهد شد.
به گفته مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان تاکنون شمار زیادی از دارندگان گواهینامه فنی و حرفه‌ای مراجعه کرده‌اند که درخواست آنان در حال بررسی است.
در پنج ماهه اول امسال بیش از 3 هزار نفر در مراکز ثابت، سیار و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه‌ای استان سمنان آموزش دیدند که تا پایان امسال این تعداد به 28 هزار نفر خواهد رسید.
۲۱ شهریور ۱۳۸۵ ۰۹:۳۲

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد.