گزارش سوم: وخیم تر شدن اثرات بحران و تحت تاثیر قرار گرفتن 81% نیروی کار در جهان

 ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  فایلهای مرتبط
گزارش سوم: وخیم تر شدن اثرات بحران و تحت تاثیر قرار گرفتن 81% نیروی کار در جهان
سومین گزارش «کرونا، نیروی کار و حمایت اجتماعی» سومین گزارش از تجارب جهانی در مقابله با کرونا که توسط معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شده حاوی خلاصه‌ای از برنامه‌های حمایت اجتماعی برای مقابله با بحران کرونا است.

سومین گزارش «کرونا، نیروی کار و حمایت اجتماعی»

سومین گزارش از تجارب جهانی در مقابله با کرونا که توسط معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شده حاوی خلاصه‌ای از برنامه‌های حمایت اجتماعی برای مقابله با بحران کرونا است.

 

وخیم‌تر شدن اثرات بحران و تحت تاثیر قرار گرفتن ۸۱٪ نیروی کار در جهان

سازمان بین‌المللی کار هفته گذشته دومین گزارش خود را از کووید-۱۹ و فضای کار در جهان منتشر کرد. طبق گزارش این سازمان، این همه‌گیری جهانی، ۲.۷ میلیارد از ۳.۳ میلیارد نفر نیروی کار (معادل ۸۱ درصد) در جهان را تحت تأثیر قرار داده‌است. گرچه بیشتر شاغلینی که تحت تأثیر تدابیر کنترلی قرار گرفته‌اند ساکن مناطق توسعه‌یافته‌تر هستند، کووید-19 کشورهای درحال‌توسعه را نیز نشانه گرفته است؛ مناطقی با ظرفیت‌ها و منابع بسیار محدودتر. با وجود اقداماتی از قبیل قرنطینه (محدود یا کامل)، تعطیلی کسب‌وکارها (الزامی یا توصیه شده)، محدودیت‌های جابجایی، تعطیلی مدارس و سایر تدابیر کنترلی، کووید-19 با مختل‌ساختنِ فعالیت‌های اقتصادی، سبب کاهش شدید تعداد مشاغل و ساعات کاری شده است.

نابرابری در پیشگیری و درمان: نرخ بالای ابتلای افراد کم درآمد و اقلیت‌های قومی-نژادی

آمار ابتلا به کووید-۱۹ بر اساس میزان درآمد، پیش‌زمینه قومی-نژادی، محل سکونت و سایر عوامل ایجاد کننده نابرابری ساختاری متفاوت است. در روز ۲۳ فروردین، معاون وزیر بهداشت ایران از بالاتر بودن میزان مرگ و میر بر اثر کووید-۱۹ در طبقات پایین‌تر خبر داد، مسئله‌ای که در برخی کشورهای دیگر نیز گزارش شده‌است. بررسی‌های نیویورک تایمز نشان می‌دهد که در خانه ماندن برای همه یک انتخاب نیست و افراد کم درآمد بیش از سایرین در شهر تردد می‌کنند. همچنین، سیاه‌پوست‌های آمریکایی و ساکنان محلات فقیرنشین، بیش از سایرین در معرض ابتلا هستند.


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.