دکتر ربیعی: برای بهبود شرایط پرستاران برنامه داریم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای بهبود شرایط پرستاری برنامه داریم و با یک نظام پرستاری شاداب می‌توانیم هزینه‌های‌مان را کاهش دهیم.
دکتر ربیعی: برای بهبود شرایط پرستاران برنامه داریم

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر علی ربیعی امروز در همایش گرامیداشت روز پرستار که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، با تاکید بر این مطلب تصریح کرد: جامعه‌ خوشبخت، جامعه ای است که همه بتوانند نقش پرستاری را در آن ایفا کنند. 
وی ادامه داد: ما باید در کنار هم و با عقلانیت مسائل را حل کنیم و  بدانیم که ریشه مشکلات پرستاران کجا است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: بدون احساس عدالت در تیم درمان و با وجود تبعیض نمی توانیم برنامه های کشور را درحوزه سلامت جلو ببریم، احساس عدالت نقش تعیین کننده ای در نظام سلامت دارد، اگر وضعیت پرستاران بهتر شود و از فشار کاری آنان کم شود دسترسی مردم به خدمات با کیفیت تر فراهم می شود.

دکتر ربیعی ادامه داد: این بی انصافی است که فکر کنیم مشکلات دیده نمی شود و مسئولان کوتاهی می کنند.

وی تاکید کرد: ساختار نظام سلامت باید اصلاح شود تا مشکلات به صورت ریشه ای حل شود، در مورد تعرفه خدمات پرستاری فعلا تعرفه خدمات مراقبت در منزل تصویب شده که امیدوارم سامان پیدا کند زیرا فعالیت پرستاران در منزل بخش اعظم فشار کاری بیمارستان ها را هم تامین می کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: طرح طب ملی از دهه ۱۳۴۰ تا کنون اجرایی نشده است، در طول این مدت اقشار زیادی آسیب دیدند. علاوه بر آن درون این ساختارها پرستاران هم وضعیت تبعیض آمیزی پیدا کردند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد:  اگر امروز از من بپرسند وضع پرستاری مطلوب است یا خیر؟ پاسخ من خیر است، اما برای آن برنامه داریم. با یک نظام پرستاری شاداب می‌توانیم هزینه‌های‌مان را کاهش دهیم .
دکتر ربیعی در پایان اظهار کرد: باید در جهت عادلانه‌سازی تعرفه‌ها حرکت کنیم.

۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۵:۴۰
کد خبر : ۱۰۰,۱۳۰