کمیته اشتغال و سرمایه گذاری کنگاور برگزار شد

جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کنگاور با ریاست ایزدی فرماندار کنگاور و با حضور داود یاوری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه و دستگاههای اجرایی و فعالان اقتصادی شهرستان کنگاور در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، داود یاوری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کنگاور در خصوص تسهیلات اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری گفت: با توجه به اعتبارات تخصیصی اشتغال پایدار در مناطق روستایی، شرایط خوبی برای تغییر در وضعیت اشتغال استان فراهم شده و پیگیری های مجدانه استاندار  نیز در این زمینه بسیاری از چالش ها را مرتفع ساخته است.

وی ادامه داد: آنچه در حال حاضر مهم است و باید مد نظر قرار داد تلاش ما دستگاههای اجرایی در ارائه طرح های منطبق با رسته های منتخب استان است و این مهم در سایه اطلاع رسانی شفاف به جامعه اتفاق خواهد افتاد.

یاوری همچنین گفت: دستگاههای اجرایی از پتانسیل بخشداری ها و دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها استفاده و مزایای طرح اشتغال روستایی را به مردم معرفی نمایند، هیچ فرصتی برای اشتباه کردن و تعلل نداریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در پایان اظهار کرد: اولویت در طرح اشتغال روستایی با طرح های دانش بنیان، تعاونی و مشارکت بوده و سرمایه در گردش از محل تسهیلات اشتغال فراگیر می باشد.

ایزدی فرماندار شهرستان کنگاور در ادامه جلسه عنوان نمود: در اشتغال روستایی قصدمان بدهکار کردن مردم به بانکها نیست و من از همکارانم میخواهم اجازه ندهند تجربه بنگاههای زود بازده تکرار شود تلخی آن طرحها هیچوقت فراموش نخواهد شد.

وی با تاکید بر نگاه ویژه دستگاههای اجرایی به طرح اشتغال روستایی ادامه داد: طرح اشتغال پایدار روستایی مزایای زیادی نسبت به طرح های دیگر دارد از جمله جلوگیری از مهاجرت و رشدحاشیه نشینی، دیگر زمان آن رسیده افق روشنی از امید برای جوانان در این برهه حساس ترسیم کنیم و لذا نیازمند همدلی و نگاه تخصصی به طرحهاهستیم.

ایزدی ادامه داد: از دستگاههای اجرایی میخواهیم تمام انرژی خود را روی طرح های روستایی بگذارند در مشاغل خرد ما کمترین میزان سرمایه گذاری با بیشترین اشتغال را داریم.

ایزدی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: کلید توسعه روستاها عبور از کارخانه های بزرگ و الگو گیری و نگاه الگویی از کشورهایی است که با اشتغال خرد رشد خوبی در توسعه اقتصادی داشته اند به همین دلیل اعتقاد دارم مشاغل خرد کلید اصلی حل مشکلات بیکاری جامعه ماست دستگاههای اجرایی نگاهشان به مجموعه روستا برای محوریت بخشی به مشاغل خرد باشد.

ایزدی با تاکید بر تسریع در جذب منابع تخصیصی شهرستان کنگاور گفت: تعجیل به معنای بازگشت به سیاست های غلط دیروز نیست برنامه ریزی باید بگونه ای باشد که از هر انحرافی در طرح ها جلوگیری بعمل آید.

فرماندار کنگاور در خاتمه جلسه با اشاره به توان و پتانسیل بخش خصوصی اظهار داشت : نگاه من به بخش خصوصی نگاه جهادیست بخش خصوصی جهادگر عرصه توسعه امروز می باشد، ما با دولت عهد کرده ایم از برنامه هایش حمایت کنیم، با تغییر آنچه که دیگران دیروز به غلط رقم زدند . ایجاد اشتغال پول میخواهد و دولت این پول را تهیه کرده و در اختیار استان ها قرار داده است بخش خصوصی باید از این اقدامات مطلع شود و این برعهده دستگاههای اجرایی بالاخص میراث فرهنگی وگردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و پارک علم و فناوریست.

مختار احمدی معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ضمن ارائه دستورالعمل آئین نامه تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به سئوالات و ابهامات حاضرین در جلسه پاسخ دادند.۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۵:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۰۰,۷۴۸
کلیدواژه ها: کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کنگاور