صدور کارت کار افاغنه در استان مرکزی تا پایان بهمن ماه تمدید شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: صدور کارت کار (پروانه) افاغنه در این استان تا پایان بهمن ماه جاری تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی محمد تقی آبایی افزود: تمدید کارت کار (پروانه) اتباع افغانی و عراقی دارای کارت آمایش در آذرماه امسال در استان آغاز و مهلت آن تا اول بهمن ماه پیش بینی شده بود که، اما به دلیل اینکه شمار زیادی از افاغنه دارنده کارت آمایش 12، هنوز مراجعه نکرده اند، تا پایان بهمن تعیین شده است.
وی بیان کرد: این طرح بر اساس دستور العمل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اتباع افغانی دارای کارت آمایش 12 و اتباع عراقی دارای کارت آمایش 11 که در سنین 18 تا 60 سال (متولدین 1336 تا 1378) باشند به مرحله اجرا گذاشته شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: اگر اتباع افاغنه برای تمدید این کارت مراجعه نکنند، بر اساس بند ج قانون کار مشمول جریمه می شوند و از ارائه خدمات بیمه تامین اجتماعی و بیمه حوادث به آنان خودداری می شود.
آبایی عنوان کرد: هزینه تمدید کارت کار (پروانه) در مدت یک سال 2 میلیون و 587 هزار ریال است و باید توسط اتباع خارجی پرداخت شود.
وی گفت: انتظار است افاغنه ای که تاکنون برای تمدید این کارت اقدام نکرده اند، در آخرین مهلت در نظر گرفته شده به محل های تعیین شده در شهرستان های اراک، ساوه و دلیجان مراجعه و کارت کار خود را دریافت کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: بر اساس ماده 181 قانون کار، به کارگیری اتباع خارجی بدون کارت کار، جرم محسوب می شود و متخلفان به مجازات حبس از 91 روز تا 180 روز محکوم می شوند.
بیش از 23 هزار اتباع خارجه در استان مرکزی در شهرهای ساوه، دلیجان و اراک ساکن هستند.

۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۲
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۰۰,۸۲۲