مدیرکل تعاون، کار و رفاه خراسان رضوی: تشکل ها بازوان توانمند دولت هستند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در دیدار جمعی از اعضای هیات مدیره انجمن های صنفی و کانون های کارفرمایی این استان اظهار کرد: تشکل ها بازوان توانمند دولت هستند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، این دیدار با حضور جمعی از اعضاء هیئت مدیره تشکل های صنفی کارفرمایی بخش حرف استان از جمله کانون انجمن های صنفی کارفرمایی موسسات کاریابی مشاوره شغلی غیر دولتی خراسان رضوی ، کانون انجمن های صنفی کارفرمایی حرف خراسان رضوی ، انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های خدماتی پشتیبانی و اداری مشهد،  انجمن صنفی کارفرمایی آرایشگاه های بانوان شهرستان مشهد، انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان شهرستان مشهد و رئیس انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان قطعات خودرو خراسان رضوی برگزار شد.
در این دیدار ابتدا نمایندگان حاضر در جلسه ضمن تشریح اقدامات و مشکلات موجود در هر حرفه آمادگی خود را جهت حضور در جلسات تخصصی تر با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و با هدف مساعدت و کمک به دولت دوازدهم و در راستای رفع مشکلات و نگرانی ها ی موجود در بازار کار ، ثبات رشد اقتصادی ، کاهش نرخ بیکاری و ... اعلام کردند.
مهندس سنجری در ادامه این دیدار ابتدا از زحمات مدیر کل سابق این اداره کل و خدمات 33 ساله ایشان قدردانی و گفت: حوزه تشکلهای کارگری و کارفرمایی یکی از مهمترین حوزه های این اداره کل است.

وی گفت: مدیریت و نظارت بر فعالیت بیش از 1100 تشکل در این استان کار بسیار دشواری است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی حضور برخی از مسئولان تشکل های کارفرمایی حرف استان را در کانون های عالی کشور نقطه قوت این استان برشمرد و تصریح کرد: این تشکل ها بازوان توانمند دولت در خصوص رفع مشکلات تولید، کاهش نرخ بیکاری و ... هستند .

وی افزود: تشکلها می توانند به عنوان شرکاء اجتماعی دولت نقش موثری در تصمیم گیری ها داشته باشند .

مهندس سنجری خاطرنشان کرد: حل مشکلات توسط دولت بدون در نظر گرفتن شرکاء اجتماعی امکان پذیر نیست و جامعه کارگری و کارفرمایی در جنگ اقتصادی همیشه پشتیبان نظام و انقلاب بوده و پایداری و ایستادگی آنها در حفظ انقلاب، نظام و عبور از مشکلات موجود کاملاً موثر و مشهود بوده است.

۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲
کد خبر : ۱۰۰,۸۲۶