بررسی 97طرح اشتغالزا درکمیته فنی ذیل کارگروه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد از تصویب ۴۲ طرح اشتغالزای این استان در کمیته فنی اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ، پروانه نیک مرام اظهار کرد:‌ در این کمیته که اولین جلسه تصویب این نوع تسهیلات بود، ۹۷طرح مورد  بررسی قرار گرفت که خوشبختانه 42طرح آن با میزان پیش بینی اشتغال 304نفر مورد تصویب و برای بررسی به سیستم بانکی ارجاع شدند؛ لازم به یادآوری است نمایندگان بانک های عامل نیز حضور داشتند واز دیدگاههای کارشناسی آنها در این جلسه استفاده شد  .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت:‌ تاکنون ۸۴۰ نفر درسامانه کارا برای جذب اعتبار اشتغالزایی این بخش ها نام نویسی کرده اند.
وی گفت: بررسی سریع ودقیق طرحهای اشتغالزای از محل  اشتغال  فراگیر و نیز اشتغال روستایی و عشایری در اولویت کمیته فنی اشتغال این نوع تسهیلات است.

پروانه نیک مرام سرعت، دقت و عدالت را ملاک کار کمیته فنی اشتغال استان دانست و تصریح کرد : باتوجه به نزدیک بودن پایان سال جلسات بررسی این طرحها در برنامه جدی این اداره کل است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: باید مراقبت کرد که توزیع شهرستانی این تسهیلات و در عین حال رعایت ملاک ها ومعیارهای قانونی و درعین حال رویکرد عادلانه آن مورد توجه قرار گیرد وجذب این تسهیلات به اشتغال پایدار وسرمایه گذاری دقیق منجر شود.

دراین نشست ۲۴طرح اشتغالزا از محل اشتغال فراگیر مورد بررسی قرار گرفت که ۱۸ طرح پذیرفته شد واز 73طرح پیشنهادی برای جذب تسهیلات روستایی وعشایری ۲۴طرح تصویب شد که این طرحها به زودی در بانکهای عامل برای تصویب نهایی بررسی خواهد شد.

وی تاکید کرد که متقاضیان طرحهای تصویب شده یک هفته فرصت دارند نسبت به انجام تشکیل پرونده تسهیلات دربانک های عامل اقدام کنند و بانکها نیز ظرف یک ماه نتیجه هرکدام از این تسهیلات را می بایست به دبیرخانه کارگروه اعلام کنند.
تسهیلات اشتغالزای فراگیر با سود بین 10تا 16 درصد  خواهد بود البته بدین صورت که نرخ رسمی سود این  تسهیلات براساس مصوبه شورای پول واعتبار خواهد بودولی متناسب با ماهیت ،شرایط و ویژگی های طرح ها بخصوص اشتغالزا بودن آنها و تاثیرشان در رونق تولید تا میزان 6درصد مشمول دریافت یارانه خواهندشد.

تسهیلات اشتغالزای روستایی وع شایری نیز دارای نرخ بهره شش درصد است ومی تواند اشتغال خوبی  را برای استان فراهم کند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۱۷
روابط عمومی |
کد خبر : ۱۰۰,۸۹۴
کلیدواژه ها: تسهیلات اشتغال زایی