در نخستین نشست انقلاب محرومین مطرح شد: دستاوردهای انقلاب اسلامی تنها به مرزهای جغرافیایی ایران منتهی نمی شود/ گفتمان انقلاب محرومیت زدایی است

نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی تنها به مرزهای جغرافیایی ایران منتهی نمی شود و آثار آن در دنیا بیش از آن چیزی بوده که در ایران داشته و ما بسیاری از ساختارها و معادلات را دنیا بر هم ریخته ایم .
در نخستین نشست انقلاب محرومین مطرح شد: دستاوردهای انقلاب اسلامی تنها به مرزهای جغرافیایی ایران منتهی نمی شود/ گفتمان انقلاب محرومیت زدایی است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، نخستین جلسه از سلسله نشست های انقلاب محرومین در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور جواد منصوری از مبارزین انقلاب و نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.
جواد منصوری در ابتدای این جلسه با طرح سوالی مبنی بر این که چرا انقلاب شد؟ گفت: بهترین، کوتاه ترین و مستدل ترین پاسخی که می توان به این سوال داد را می شود در سخنان شاه در 14 آبان سال 57 جستجو کرد چرا که او گفت: " مردم من صدای انقلاب شما را شنیدم و می دانم که چرا شما انقلاب کردید؛ به دلیل فساد، ظلم، بی قانونی، بی دینی ، وابستگی به خارج و عدم عدالت اجتماعی" و شاه  بهترین پاسخ را خود به این سوال داد .
وی در ادامه با طرح سوال دیگری که چگونه انقلاب شد؟ اظهار کرد: این انقلاب با روشی کاملا استثتایی ، دینی، مکتبی، عاطفی و فرهنگی به وقوع پیوست ؛ عده ای می گفتند مگر می شود با این شعارها  انقلاب کرد و حکومت پهلوی را برچید . در مهر ماه سال 57 بخش CIA  سفارت آمریکا در تهران در نامه ای به آمریکا اعلام کرد که تا 25 سال دیگر در ایران هیچ اتفاقی نمی افتد و خیال شاه از این بابت راحت باشد اما دیدیم چند ماه بعد انقلاب شد .
وی ادامه داد: ما در انقلاب بحث مردم،  اسلام ، تشیع ، شهادت ، فرهنگ عاشورا را داشته ایم و انقلاب پیروز شد و گفتمان انقلاب قانون، عدالت، مسوولیت، محرومیت زدایی مستضعفین، حذف خواص و اقلیت ممتاز و ... است.
نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اساس انقلاب برای تحقق محرومیت زدایی ، عدالت و ... است زیرا که حکومت ، دولت ، مجلس و وزارتخانه وجود داشت اما آنچه که نداشتیم عدالت، قانون، مسولیت پذیری بود .
منصوری در بخش دیگری از سخنانش به مقام شامخ امام (ره) اشاره و اظهار کرد: رهبر حزب توده در خاطراتش نوشته من سرنوشت بسیاری از رهبران را مطالعه کرده ام اما به صراحت می گویم رهبری امام خمینی در ایران بی نظیر است و مردی به عظمت ایشان تا 1000 سال دیگر نخواهد آمد .
وی به وصیت نامه امام اشاره و  افزود:  امام خمینی (ره) فرموده اند که ما می خواستیم انقلاب را صادر کنیم که صادر شد؛ انقلاب یک فرهنگ است و کالا نیست و مرز نمی شناسد و دنیای استکبار فهمید که انقلاب چه می کند و دستور ساقط کردن آن را به عراق داد .
این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: در طول 40 سال گذشته کارهای زیادی در داخل کشور شده است ، بنابراین اگر می خواهیم راجع انقلاب قضاوت داشته باشیم نباید سراغ پاشنه آشیل اقتصاد و فرهنگ برویم . 
وی در پایان وجدان کاری، جمع گرایی ، مسوولیت پذیری ، نظم و انضباط، ادب اجتماعی و .. در میان مردم و دولت را مورد تاکید قرار داد .

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۳۶
کد خبر : ۱۰۱,۱۷۲