دکتر ربیعی «تعیین سقف پرداختی» و «ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان» را در شرکت های تابعه وزارت کار ابلاغ کرد

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از ابلاغ دو بخشنامه دکترعلی ربیعی وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی در خصوص جلوگیری از پرداخت‌های نامتعارف و ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در شرکت‌های تابعه این وزارتخانه خبر داد.
دکتر ربیعی «تعیین سقف پرداختی» و «ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان» را در شرکت های تابعه وزارت کار ابلاغ کرد
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دکتر احمد میدری در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت : بخشنامه ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در شرکت‌های تابعه این وزارتخانه از سوی شخص وزیر صادر شده است.
وی با اشاره به اهتمام این وزارتخانه به حمایت از افشاکنندگان فساد، درباره جزئیات دستور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای به کارگیری بازنشستگان گفت : علی رغم آنکه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مشمول شرکت‌های وابسته به صندوق‌های بازنشستگی نمی‌شود، بنابراین بازنشستگان می‌توانند در شرکت‌های نسل دوم و سوم وزارتخانه به کار گرفته شوند اما وزیر کار در تمام شرکت‌هایی که مجموعه سهام وزارت بیش از ۵۱ درصد باشد و اجازه اعمال مدیریت داشته باشد، بکارگیری بازنشستگان را ممنوع اعلام کرده است.
 معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: علاوه بر این طی بخشنامه‌ای برای جلوگیری از پرداخت‌های نامتعارف، سقف دریافتی در شرکت‌های تابع وزارتخانه اعلام شد و پرداخت دستمزد های بالاتر از سقف مصوبه شورای عالی اداری باید با مجوز وزیر صورت گیرد.
 میدری ادامه داد: اجرای این بخشنامه‌ها تنها با همکاری پرسنل ممکن خواهد بود. ضمن اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همه کارکنان دعوت کرده است موارد مغایر را از طریق کانال تلگرامی به آدرس @sandogh_shafaf اطلاع رسانی کنند.
 دکتر میدری با تاکید بر اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رویه‌ای مبنی بر مصونیت کارکنان افشا کننده فساد را در دستور کار خود قرار  داده است افزود: کانال تلگرامی مذکور دو هدف را دنبال می‌کند؛ نخست آگاه سازی کارکنان و پرسنل این مجموعه با حق و حقوق خود که به این منظور تمامی بخشنامه‌ها ابلاغی وزیر در خصوص حقوق کارکنان در دسترس افراد قرار گرفته و دوم آنکه این امکان پیش بینی شده که پرسنل بتوانند از طریق این کانال مصادیق تخلف و فساد در درون سیستم  را اطلاع دهند.  
 وی با اشاره به وجود قوانین حمایت از افشاکنندگان فساد در کشورهای دیگر و خلاء آن در نظام حقوقی کشور گفت: در برخی از کشورها ضمن حمایت از افرادی که اقدام به فشای فساد می‌کنند این افراد مورد تقدیر و تشویق هم قرار می‌گیرند بنابراین کارمندان و پرسنلی که اقدام به افشای فساد و تخلف کنند از مصونیت برخوردار بوده و حمایت می‌شوند.
 معاون وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی افزود: با وجود بخشنامه‌های موثر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص لزوم شفافیت و مبارزه با فساد در درون ساختار اما این مهم بدون همکاری‌ها مردمی امکان‌پذیر نخواهد بود.
 دکترمیدری  تاکید کرد: رصد فساد در درون ساختار اجرایی بسیار دشوار است و بدون نیروهای مردمی امکان‌پذیر نیست.
 
۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۸:۰۰
کد خبر : ۱۰۱,۲۱۰
کلیدواژه ها: ابلاغ«تعیین سقف پرداختی»و«ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان»توسط ربیعی