چهارمحال و بختیاری به عنوان استان پایلوت اجرای طرح مشاغل خانگی انتخاب شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری از انتخاب این استان به عنوان پایلوت در اجرای طرح مشاغل خانگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ،مهندس سید حفیظ الله فاضلی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی سهم ‌بسزایی در ارائه آموزش‌ها، فرهنگ‌سازی و ایجاد اشتغال پایدار بر عهده دارد، گفت: امید است با همکاری و حمایت جهاد دانشگاهی استان بتوان طرح های اعطای تسهیلات را در جهت مثبت به کار گرفت و با کمک این نهاد بتوان در راستای ایجاد اشتغال پایدار گام برداشت.  

وی در نشست با رئیس جهاد داشگاهی استان اظهار کرد: فرهنگ‌سازی مطلوب برای توسعه مشاغل خانگی و ایجاد شغل مناسب در خانواده‌ها نیاز است که برای آموزش و فرهنگ‌سازی مناسب مشاغل خانگی و همچنین اشتغال روستاییان و عشایر و اعطا تسهیلات به آن‌ها همکاری جهاد دانشگاهی استان لازم است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوان در استان، تصریح کرد: ارائه آموزش‌های مفید به افراد جویای کار می‌تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار داشته باشد که لازم است آموزش‌ها عملیاتی شوند.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌‎های دولت در بحث مشاغل خانگی به خصوص اشتغال روستایی و عشایری مهاجرت است، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال مناسب علاوه بر جلوگیری از مهاجرت به شهرها، می‌تواند مهاجرت معکوس را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند مرجع مفیدی برای این اداره کل باشد، تاکید کرد: انتظار می‌رود جهاد دانشگاهی در ارائه طرح‌های تحقیقاتی، پژوهشی و ایده‌های متناسب با اشتغال جوانان در مناطق روستایی اقداماتی انجام دهد و در کنار آموزش‌، طرح‌هایی با قابلیت اجرایی و کارساز بودن در تولید و اشتغال به افراد متقاضی و شرکت‌کننده معرفی کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: برای تخصیص اعتبارات سال آینده مشاغل خانگی در استان در حال پیگیری هستیم تا این اعتبارات تداوم داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری استان پایلوت در اجرای طرح مشاغل خانگی است، تصریح کرد: بایستی با شناسایی و رفع مشکلات و همچنین فراگیر شدن اجرای طرح، به منظورافزایش موفقیت، مشکلات موجود برطرف شود.

۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۱۸
کد خبر : ۱۰۱,۳۶۴