نشست هم اندیشی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کردستان برگزار شد

نشست هم اندیشی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کردستان، با حضور دکتر حامد قادرمرزی عضو هیئت مدیره این صندوق و مشاور عالی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، دکتر حامد قادر مرزی در این نشست، از کارگزاران صندوق به عنوان مجریان اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نام برد که در زمینه برخورداری شهروندان از خدمات بیمه ای به عنوان حقی همگانی، تلاش شبانه روزی می کنند.

برهان صلواتی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: تقویت اقتصاد روستاها و توجه به اشتغال روستاییان از گسترش حاشیه نشینی و رشد روزافزون آسیب های اجتماعی در شهرها جلوگیری می کند.

مشاور عالی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و عضور هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به تاسیس این صندوق در سال 1384 اظهار داشت: پس از 12 سال فعالیت، امروز این صندوق متولی بيمه فراگیر در کشور شده و این نشان از موفقیت و خدمتگزاری اثر بخش این مجموعه است.

دکتر قادرمرزی با تاکید بر اهمیت و نقش بیمه در موفقیت شاغلان؛ بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را  بیمه ای حمایتی و دولتی برشمرد و از همه شهروندان خواست در صورتی که عضو هیچ سازمان بیمه ای نیستند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان، از خدمات بیمه ای این صندوق برخوردار گردند.

در این نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان و رئیس شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت متبوع در استان نیز توجه به روستاها را ضروری دانست و گفت: رونق اقتصادی و توسعه اشتغالزیی در روستاها از حاشیه نشینی و رشد روزافزون آسیب های اجتماعی در شهرها جلوگیری می کند.

برهان صلواتی با بیان اینکه 33 میلیارد و 600 میلیون تومان برای توسعه مشاغل خانگی به کردستان اختصاص یافته است، افزود: در بخش تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نیز 260 میلیارد تومان برای استان تصویب شده است و در این راستا مشکل اعتبارات و منابع بانکی نداریم.

صلواتی از توجه و دلسوزی های ویژه حامد قادرمرزی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیگیری برنامه های حوزه اشتغالزایی استان قدردانی کرد و گفت: امیدواریم در کمتر از یکسال آینده با افتتاح واقعی چندین طرح اشتغالزایی، شاهد خروجی این حمایت ها و پشتیبانی ها باشیم.

شایان ذکر است در این نشست ظرفیت ها، پتانسیل ها، مسائل و مشکلات کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۴۰
کد خبر : ۱۰۱,۵۴۰