2600 شغل خانگی در کردستان اجرایی می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در نشست الگوی جدید طرح توسعه مشاغل خانگی استان، گفت: با اجرای تفاهم نامه سه جانبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق کارآفرینی امید و جهاددانشگاهی؛ مشاغل زیادی تا پایان امسال در کشور ایجاد می شود که سهم کردستان به عنوان پایلوت این طرح، 2600 شغل است.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: در این نشست که معاون جهاد دانشگاهی کشور و رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی وزارت کار حضور داشتند، برهان صلواتی با بیان اینکه کردستان دارای رتبه سوم بیکاری در بین استان‌های کشور است، گفت: کردستان اگر چه دارای ظرفیت‌های مختلفی همچون نیروی انسانی توانمند، منابع طبیعی و کشاورزی و همچنین امکانات زیرساختی است اما به لحاظ مدیریتی محروم بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان ایجاد فرصت‌های شغلی جدید متناسب با بازار کار را لازمه رفع مشکلات حوزه بیکاری در استان دانست و خاطرنشان کرد: انتظار داریم با توجه به ظرفیت استان و آمار بالای بیکاری در کردستان سهم بیشتری را در ایجاد مشاغل در قالب « طرح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی» به استان اختصاص داده شود.

وی با بیان اینکه رفع مشکل بیکاری در کردستان نیاز به کار اساسی دارد و باید از قالب حرف خارج شویم، گفت:  البته کارهای خوبی در این حوزه انجام شده که امیدواریم شاهد خروجی مطلوبی در این حوزه باشیم.

صلواتی خاطرنشان کرد: باید به مشاغل و طرح‌های کوچکی که در دل خانواده‌ها شکل بگیرد بها داده شود و این طرح‌ها به عنوان یک الگو به جامعه معرفی گردد.

در این نشست به پیشنهاد مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان و تعهد رییس شورای اسلامی شهر سنندج، مقرر شد بزودی بازارچه فروش محصولات مشاغل خانگی در سنندج راه اندازی شود.

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۴۶
کد خبر : ۱۰۱,۵۴۴