برگزاری دومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سپیدان

نظارت بیشتر بر اعطای تسهیلات اشتغالزایی و جذب حداکثری و روان سازی آن در شهرستان نقش بسزایی در رونق اقتصادی و رفع مشکل بیکاری جوانان ایفا خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان سپیدان، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سپیدان به منظور تصویب نهایی طرح های مصوب شده در کمیته فنی طرح های اشتغالزای شهرستان،به ریاست شبیر زارع خفری فرماندار ،ابراهیم هوشمندی  رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر اعضا در دفتر فرماندار برگزار شد.

  فرماندار سپیدان در این جلسه اعطاء تسهیلات اشتغال فراگیر را یک گام بزرگ در توسعه شهرستان دانست و اظهارداشت : نظارت بیشتر بر اعطای تسهیلات اشتغالزایی و جذب حداکثری و روان سازی آن در شهرستان نقش بسزایی در رونق اقتصادی و رفع مشکل بیکاری جوانان ایفا خواهد نمود .  

شبیر زارع خفری باتاکید براختصاص تسهیلات به طرح های زود بازده در شهرستان،اذعان داشت:باید تلاش شود طرح هایی که اثرگذاری دارد تصویب شود وتسهیلات به طرح هایی اختصاص داده شود که در سال ۹۷ افتتاح شود و زمینه اشتغال نیروهای بومی شهرستان را فراهم کند وموجب خوشحالی خانواده های این افراد گردد.

 

رییس کارگروه اشتغال شهرستان سپیدان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هزینه بالای تغییر کاربری در حوزه گردشگری،  اظهار داشت: یک کارآفرین با سرمایه گذاری به دنبال ایجاد اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی است  بنابراین برای تشویق بیشتر باید روند تغییر کاربری با کمترین مبلغ و در صورت امکان بدون هزینه صورت گیرد.

در ادامه ابراهیم هوشمندی سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان ضمن ارائه گزارشی از طرح های بررسی شده در کمیته فنی طرح های اشتغالزای شهرستان تصریح کرد: باتوجه به اهمیت ایجاد اشتغال و حمایت از طرح‌های اشتغال زا در قالب طرح اشتغال فراگیر ۳۱طرح با سرمایه‌گذاری مجموع ۱۱ میلیارد تومان در بخش‌های کشاورزی و صنعتی درسپیدان تصویب و جهت بررسی به دبیرخانه اشتغال استان ارسال خواهد شد.

هوشمندی در ادامه گفت: در راستای ایجاد فرصتهای شغلی پایدار، دولت طرحهای اشتغالزای بخشهای خصوصی و تعاونی را که در چارچوب رسته های منتخب برنامه اشتغال فراگیر باشند، در قالب اعطای تسهیلات بانکی مورد حمایت قرار می دهد و باید مصوبات این کارگروه بیشتر در چارچوب رسته های اعلام شده  باشد .تا انحرافات به حداقل رسانده شود.

 
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۱۰۱,۶۱۶