برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در آباده

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آباده ، در محل فرمانداری شهرستان و با حضور دستگاه های اجرایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان فارس در این جلسه زارع، فرماندار شهرستان  به بیان فعالیت ها و طرح های عمرانی صورت پذیرفته در شهرستان پرداخت و گفت: بیش از سه هزار میلیارد ریال در سه سال گذشته در آباده سرمایه گذاری شده است.

وی سهم کل شهرستان از تسهیلات اشتغال روستایی  را 3.100 میلیارد ریال و در بخش اشتغال فراگیر  15.500 میلیارد ریال عنوان کرد که باید در رسته های اعلام شده درسامانه کارا جذب شود.

 در ادامه بهرام هاشمی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آباده ضمن توضیحاتی پیرامون اعتبارات شهرستان در طرح های مشاغل خانگی گزارشی از روند ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و همچنین طرح فراگیر اشتغال ومشکلات سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی شهرستان ارائه و اضافه کرد:  با پیگیری های به عمل آمده بخش اعظمی از مشکلات سرمایه گذاران مرتفع نشده و حل موانع باقیمانده نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط است.

در این جلسه روسای ادارت شهرستان نیز هر یک به بیان گزارش روند ارسال طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری و همچنین اشتغال فراگیر در حوزه کاری خویش پرداختند و در ادامه طرح های اشتغال فراگیر و روستایی و عشایری بررسی شده در کمیته فنی شهرستان در بخش های کشاورزی ، صنعتی ، خدمات و ... بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

 در ادامه فرهاد عسکری ریاست مرکز فنی و حرفه ای نیز نیاز سنجی در سطح شهرستان پیرامون رشته های آموزشی مورد نیاز و دارای مهارت لازم دانست و اظهار امیدواری نمود که این امر با همکاری اداره صنعت ، معدن و تجارت و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی محقق گردد.

در این جلسه مقرر شد ضمن اجرای طرح نیاز سنجی مهارت های مورد نیاز افراد جویای کار در شهرستان ،تهیه بانک اطلاعاتی از پتانسیل های شهرستان در اولویت قرار گیرد.

پیگیری طرح های مرکز رشد شهرستان و اختصاص اعتبارات ویژه جهت تجهیز موزه ایزدخواست نیز از دیگر مصوبات مطرح شده در این جلسه بود.

۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۱۰۱,۶۱۸