ارسال 290 طرح به دبیرخانه اشتغال روستایی سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان گفت: از زمان آغاز اجرای بسته اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی همزمان با سراسر کشور در استان، 290 طرح به دبیرخانه اشتغال روستایی سیستان و بلوچستان ارسال شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده با بیان این مطلب اظهارکرد: از این تعداد طرح پس از بررسی در کمیته فنی و انطباق با رسته های شغلی اولویت دار، تاکنون114 طرح توجیه پذیر شناخته شده که پس از تایید نهایی کارگروه اشتغال استان، برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.

وی با اشاره به بافت جمعیتی 51 درصدی روستاییان در سیستان و بلوچستان، اجرای طرح اشتغال روستایی را دارای اهمیت و کارکرد بالا عنوان کرد و افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات برای ایجاد و توسعه کسب و کار روستایی می توانند با مراجعه به سامانه کارا، طرح های خود را مطابق با شرایط در نظر گرفته شده به ثبت برسانند.

جهاندیده با اشاره به اینکه دو طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی از طرح های مهم دولت برای اشتغالزایی و توانمندسازی در کشوراست گفت: سیستان و بلوچستان برای اجرای طرح اشتغال روستایی، بالاترین سهم از تسهیلات را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: معتقد صرف پرداخت تسهیلات برای ایجاد شغل نیستیم چراکه توامان توانمندسازی افراد را دنبال می کنیم.

جهاندیده گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سامانه کارا به نشانی www.kara.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

وی همچنین از بسته کارانه اشتغال جوانان ( کاج ) که مشتمل بر سه طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کسب و کار، مشوق های بیمه ای کارفرمایی و کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی است بعنوان یکی از طرح های اصلی دولت و وزارت متبوع برای توانمندسازی و مهارت آموزی افراد نام برد.۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۰۱,۶۶۶
کلیدواژه ها: اشتغال روستایی - تسهیلات اشتغالزایی - سهم سیستان و بلوچستان - مهرداد جهاندیده - اشتغال فراگیر

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید