دومین آزمون تعیین سطح مهارت کارکنان وظیفه نیروهای نظامی و انتظامی زنجان برگزار شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: دومین مرحله آزمون ادواری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با حضور 424 نفر به‌طور هم‌زمان با سراسر کشور در استان زنجان برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا انصاری اظهار کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای عموم جامعه از جمله مهم‌ترین رویکردهایی است که اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای با توجه به رویکرد مهارت‌محوری در دستور کار خود دارد.
وی با اشاره به اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای در تلاش است آموزش فنی و حرفه‌ای را در بین آحاد جامعه گسترش دهد، بیان کرد: یکی از این گروه‌های جامعه هدف کارکنان وظیفه نیروهای مسلح است تا شرایط و بستر لازم برای ایجاد اشتغال این افراد پس از پایان دوره سربازی فراهم شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان اضافه کرد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تفاهم‌نامه منعقده بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، دومین آزمون تعیین سطح مهارت کارکنان وظیفه نیروهای نظامی و انتظامی در استان زنجان  برگزار شد.
انصاری افزود: دومین مرحله آزمون کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از میان 424 نفر و در 30 حرفه مختلف خدماتی، فنی، رایانه، هنری و ... برگزار شد که برای قبول شدگان در آزمون‌های کتبی و عملی، گواهینامه مهارت الکترونیکی صادر خواهد شد.
وی خدمت سربازی را بستر و فرصتی مناسب برای کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال کارکنان وظیفه دانست و افزود: باید در این فرصت با ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آن‌ها فراهم شود.

 


۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳
کد خبر : ۱۰۱,۷۵۰