رئیس سازمان بهزیستی کشور: رویکرد سازمان بهزیستی کاهش آسیب های اجتماعی و معلولیت هاست

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور رویکرد این سازمان در دولت تدبیر و امید را کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و معلولیت ها عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام،  انوشیروان محسنی بندپی روز در آیین تکریم و معارفه مدیران کل بهزیستی استان ایلام گفت: این سازمان در دولت یازدهم چند راهبرد مهم و اصلی را در دستور کار قرار داده که مهمترین آن تلاش برای پیشگیری از شیوع آسیب های اجتماعی اعم از طلاق، اعتیاد و همچنین معلولیت هاست.
وی ادامه داد: بدون شک کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی مقرون به صرفه بوده و از تحمل هزینه های زیاد در این عرصه پیشگیری خواهد کرد.
رییس سازمان بهزیستی کشور از مهمترین اقدامات این سازمان در این زمینه را غربالگری شنوایی 80 درصد نوزادان، پوشش 82 درصد کودکان بالای پنج سال در طرح پیشگیری از تنبلی چشم عنوان کرد و گفت: علاوه بر این در قانون پنجم توسعه اجباری شدن غربالگری ژنتیک نیز در دستور کار قرار گرفته و ایلام نیز یکی از استان های مورد نظر برای اجرای این طرح است.
محسنی بند پی ارتقابخشی به کیفیت خدمات رسانی به جامعه هدف را از دیگر راهبردهای این سازمان در شش سال اخیر عنوان کرد و ادامه داد: وجود 22 هزار نیروی متخصص و ماهر در این سازمان موجب شده خدمات بهزیستی بصورت تخصصی به عموم مردم و جامعه هدف ارائه شود.
وی به مشارکت این سازمان با سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: با تعامل بهزیستی با این مراکز روند کیفیت رسانی خدمات بهزیستی روز به روز در حال افزایش است و امروز اقدام های تخصصی این سازمان با بسیاری از سازمان های علمی دنیا برابری می کند.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام نیز در این آیین با بیان اینکه کیفیت خدمات رسانی بر طول خدمات از سوی مسئولان اولویت دارد، گفت: مسئولان باید به گونه ای خدمت رسانی و عمل کنند که آثار خدمات آنها پس از خدمتگزاری مشهود باشد.
محمد نوذری بیان کرد: افرادی که در نظام اسلامی مسئولیت می گیرند باید برنامه مناسب برای پیشرفت جامعه داشته و مطابق با آن عمل کنند.


۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۱۵:۲۳
کد خبر : ۱۰۱,۹۳۲