وزیر کار در کارگروه اشتغال خراسان جنوبی: راه پیشرفت کشور برگشت به ارزش ها و آرمان های انقلاب است/دهه فجر یادآور تغییرات بنیادین و ارزش های جدید است

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: مسئولیت نسل ما در هر دهه فجر فقط نماد و مراسم نیست ، بلکه یادآور تغییرات بنیادی، ارزش های جدید و آرمان است.
وزیر کار در کارگروه اشتغال خراسان جنوبی: راه پیشرفت کشور برگشت به ارزش ها و آرمان های انقلاب است/دهه فجر یادآور تغییرات بنیادین و ارزش های جدید است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر علی ربیعی چهارشنبه شب در نشست کارگروه تخصصی اشتغال خراسان جنوبی با گرامیداشت ایام دهه فجر ، راه پیشرفت کشور را برگشت به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی خواند و افزود: سنجش های جهانی نشان می دهد ایرانیان همیشه به ایستادگی و مقاومت مقابل دنیا به خود می بالند و به آن افتخار می کنند.

وی افزود: شاید به دلیل کم کاری نسل ما بوده که آرمان های انقلاب در جامعه امروز کمتر دیده می شود چراکه نتوانستیم آرمان ها را بازتعریف کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که برگشت به ارزش های انقلاب رمز موفقیت ما است، اظهار کرد: ایستادگی مقام معظم رهبری و ملت، نقطه قوت ما است.
وی گفت: پنج سال گذشته تا 1400 از جمله سال های اساسی نظام جمهوری اسلامی بوده و دشمن می گوید نباید بگذاریم انقلاب 40 ساله شود اما در واقع دخالت دشمن در ایران مشهود است و ما هیچ هراسی نداریم.

دکتر ربیعی اظهار کرد: گاهی می گویم شانس تاریخی ما است که در این زمان قرار گرفتیم چراکه خداوند، انسان ها را با ادعایی که دارند، امتحان می کند و ما گفتیم دولت تدبیر هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که مدام نمی شود سیاه نمایی کرد، گفت: از بس می گوییم آن کار انجام نشد، یک نفر از نسل جدید فکر می کند، همه دزد هستند در صورتی که این گونه نیست اما نمی گوییم اختلاس و دزدی نمی شود.

وی با بیان این که باید نرخ بیکاری را هدف گذاری کنیم، تصریح کرد: باید هدف گذاری های کوچک کنیم تا به آن برسیم.

دکتر ربیعی افزود: حاضرم به عنوان معین استان، پروژه ها را پیگیری کنم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که هدف ما توزیع پول نیست، تصریح کرد: هیچ استانی را با میزان جذب نباید سنجید بلکه معیار ما توسعه اشتغال است.
وی در ادامه این نشست ایجاد اشتغال را یکی از دغدغه های مهم دولت و مسئولان نظام دانست و اظهار کرد: ایجاد اشتغال به ویژه برای قشر فارغ التحصیل دانشگاهی بیشتر از همیشه برای کشور مهم شده است.
دکتر ربیعی  اضافه کرد: امروز در کشور با فشار بر خاک و کمبود آب مواجه هستیم که بخشی ناشی از طبیعت و بخشی نتیجه فعالیت ها و اقدامات خودمان است.
وی با بیان اینکه امروز باید به فکر نهاد خانواده باشیم گفت: آسیب های اجتماعی از جمله مسایل مهمی است که باید به آن بپردازیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعیی تصریح کرد: در دوره ای مسئولیت گرفتیم که با تکنولوژی، سبک زندگی تغییر کرد و همچنین با آسیب های نوین اجتماعی روبرو هستیم که باید نهاد خانواده را حفظ کرد.
وی بیان کرد: رفع کمبود آب و توزیع منابع روستایی نیازمند عقلانیت است چرا که منابع ما کم هست و حتی نباید اجازه داد یک ریال هدر برود.
دکتر ربیعی عقلانیت و سختکوشی را دو  عنصر مهم مورد نیاز کشور عنوان کرد و گفت: باید سختکوشی بیشتری داشته باشیم، به دل روستاها برویم و مشکلات مردم را از نزدیک دیده و نسبت به رفع آن اقدام کنیم.
وی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی ما امروز هم شور و هم دلشوره را باید داشته باشند، شور کار کردن و دلشوره پیشرفت را ضمیمه کار خود قرار داده و کنار هم باشند.

دکتر ربیعی افزود: آن چه امام خمینی رحمه الله علیه می فرمودند "همه با هم" بسیار زیبا بود که آن، مدارای بزرگ اجتماعی است و لازم است هر چه ظرفیت داریم، کنار هم بگذاریم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد: باید برای فقر زدایی سیاستی به کار گیریم که این با اشتغال محقق می شود.
وی با بیان اینکه باید کانون توسعه در خراسان جنوبی راه اندازی شود، گفت: هیچ استانی رشد نمیکند مگر اینکه این کانون را داشته باشد.
گفتنی است: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که ظهر (چهارشنبه) وارد خراسان جنوبی شد، پلی کلینیک تامین اجتماعی، مجموعه آبی زغال سنگ و گازرسانی به سه روستای بخش مرکزی طبس را افتتاح و در نشست شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.
شرکت در کارگروه اشتغال استان، سفر به شهرستان های نهبندان و قاینات و افتتاح چند طرح در بیرجند از دیگر برنامه های سفر 2 روزه ربیعی به این استان است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۰۶
کد خبر : ۱۰۲,۱۰۶