مدیرکل تعاون، کار و رفاه خراسان رضوی خواستار همکاری همه دستگاهها در اجرای برنامه های توسعه اشتغال شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، مهندس محمد سنجری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی استان ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه پرداخت تسهیلات به طرح های مختلف خواستار همکاری جدی همه دستگاههای مرتبط در اجرای برنامه های ابلاغی دولت جهت توسعه اشتغال شد.
وی در ادامه با ارائه گزارش عملکرد استان در زمینه آخرین  وضعیت طرحهای اشتغال در سال جاری مطالبی در خصوص برنامه های اشتغال و بسته های اشتغال فراگیر ، تسهیلات مشاغل خانگی ، صدور مجوزها ، اجرای طرح کارورزی و . . .   برای حاضرین در جلسه بیان و تاکید کرد : کلیه دستگاههای اجرایی می بایست ثبت اطلاعات اشتغال در سامانه ملی رصد را با جدیت پی گیری نمایند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین توضیحاتی در خصوص طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی بیان کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح آشنایی با محیط کسب و کار، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی، کمک به بنگاههای فعال به منظور شناسایی و جذب نیروهای مستعد و توانمند و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی بنگاههای اقتصادی است.
در ادامه جلسه استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه روند شاخص های اقتصادی استان مثبت است اظهار داشت : کاهش نرخ بیکاری، رشد صادرات و تراز مثبت تجاری و در این میان رشد قابل توجه جذب سرمایه گذاری در استان نمود این روند و حرکت مثبت است.
علیرضا رشیدیان در همین رابطه اذعان کرد:  از ابتدای سال 25 طرح سرمایه گذاری در استان با 580 میلیون دلار در استان مصوب شده است که نسبت به سال قبل رشد سه برابری دارد و استان در حوزه جذب سرمایه گذاری توانسته  ظرفیت جذب خوبی ایجاد کند اما همچنان هم نیاز و هم ظرفیت استان بسیار بیش از اینهاست.

 
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۱۰
کد خبر : ۱۰۲,۱۹۴