دکتر ربیعی: توسعه باید بر اساس مزیت ها و دانش منطقه باشد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طرح های نوآور و اشتغالزا تسهیلات دریافت می کنند، گفت: توسعه باید بر اساس مزیت ها و دانش منطقه باشد.
دکتر ربیعی: توسعه باید بر اساس مزیت ها و دانش منطقه باشد

به گزارش ایسنا ، دکتر علی ربیعی در حاشیه مراسم افتتاح طرح پرورش شتر در روستای چاهداشی نهبندان با تاکید بر این مطلب بیان کرد: طرح پرورش شتر نهبندان یکی از طرح های مهم در خراسان جنوبی است.
وی با بیان اینکه به طرح هایی که دارای نوآوری و اشتغالزایی مستقیم است، تسهیلات داده می شود، ادامه داد: تاکنون پروژه های زیادی مطرح شده و از 2 هفته پیش نیز پرداخت تسهیلات آغاز شده است.
وی با اشاره به این که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان خراسان جنوبی 10 طرح روستایی را برای بهره برداری دارد که از این تعداد 2 طرح مربوط به شهرستان نهبندان است، تصریح کرد:  قادر هستیم تا این پروژه را تقویت کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فرآورده های شتری ذائقه مصرف دارد و امکان صادرات آن نیز فراهم است، بسیاری از شرکت های بزرگ اروپایی در قالب دامپروری های بزرگ این کار را می توانند در منطقه انجام دهند.
دکتر ربیعی با بیان اینکه توسعه باید بر اساس مزیت ها و دانش منطقه باشد، اظهار کرد: اگر کارایی خود را ادامه دهیم تا 2 سال دیگر می توانیم مهاجرت معکوس را تجربه کنیم.

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۳۶
کد خبر : ۱۰۲,۲۴۶