هفتمین کمیته فنی بررسی تسهیلات اشتغالزا در استان کرمانشاه برگزار شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در جلسه کمیته فنی بررسی تسهیلات اشتغال فراگیر و مناطق روستایی و عشایری درخصوص اهمیت پرداخت این تسهیلات گفت: تاکید دستورالعمل پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در رسته های اولویت دار که دراستان به تصویب کارگروه اشتغال استان قرار گرفته ، می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، داوود یاوری در این جلسه نظارت مستمر و همیشگی بر طرح ها از ابتدای پذیرش طرح تا مراحل بهره برداری را مهم دانست و اظهار کرد: با پیگیری های مجدانه استاندار از محل تسهیلات اشتغالزایی روستایی تاکنون 583 طرح به بانکهای عامل کشاورزی، توسعه تعاون، صندوق کار آفرینی امید و پست بانک با پیش بینی 2888 نفر اشتغال معرفی شده است.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همچنین عنوان کرد: دولت تدبیر و امید با در نظر گرفتن طرح های ویژه ایجاد اشتغال در کشور فرصت مناسبی را برای بهبود وضعیت اشتغال استان مخصوصاً در نواحی روستایی ایجاد نموده است که در این خصوص باید با ایجاد تعامل بین دستگاهی و دقت نظر در انطباق طرحها با شرایط منطقه ای حداکثر استفاده را برای ارتقا وضعیت اشتغال استان ببریم.

شریف خسروی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه در جلسه گفت: هدف دولت از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری  مشارکت آحاد مردم در مناطق روستایی در ایجاد اشتغال است و مجموعه این سیاست ها باید منجر به ماندگاری جمعیت در روستا شود که باید مراقبت شده و کمترین انحراف را داشته باشد.

در ادامه هفتمین کمیته فنی، رامین اسدی مدیرکل توسعه کسب و کار و تامین مالی معاونت توسعه اشتغال وزارت متبوع ضمن توضیح کامل در خصوص سئوالات مطرح شده اعضای جلسه در خصوص سامانه کارا گفت: بسیاری از اشکالات سامانه کارا که توسط دستگاه های اجرایی مرتبط در سراسر کشور احصاء شده است بررسی و در حال رفع مشکل می باشد.

اسدی ادامه داد: هدف از ایجاد سامانه کارا رصد کلیه مراحل پرداخت تسهیلات می باشد که تسهیلات به کسانی پرداخت شود که خودشان کارآفرین هستند و دنبال شغل برای خود و یا ایجاد شغل های جدید و پایدار می باشند.

وی هدف از پرداخت تسهیلات روستایی را تولید محور شدن روستاها دانست و عنوان کرد: کلیه دستگاه های اجرایی در این طرح طوری عمل نمایند که این تسهیلات منجر به ایجاد اشتغال شود و با کمال دقت و سرعت کیفیت کار کم نشود و ابلاغ اعتبار مرحله دوم منوط به پرداخت درست تسهیلات در استانهاست.  

مدیرکل توسعه کسب و کار و تامین مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قسمتی دیگر از سخنان خود افزود : همانطور که در بخشنامه ها آمده است در تسهیلات روستایی در صورتیکه تهیه وثیقه برای صاحب طرح میسر نباشد صندوق های ضمانت آمادگی کامل برای این وثایق رو دارند و همین امر باعث می شود انحراف از طرح بسیار کم باشد.

گفتنی است:هریک از نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو کمیته فنی بررسی طرح های اشتغال فراگیر و روستایی اشکالات سامانه کارا (سامانه ثبت طرح های اشتغالزا) را در حوزه کاری دستگاه اجرایی خود را بیان و در این خصوص تبادل نظر شد.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۰۲,۲۸۸
کلیدواژه ها: هفتمین کمیته بررسی طرح های اشتغالزای کرمانشاه