دکتر ربیعی در شورای اداری قاینات: اکنون بیش از هر دوره ای باید کار کرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اکنون زمان آن است که باید بیش از هر دوره ای کار کرد تا با تلاش و کوشش مشکلات را پشت سر گذاشته و سختی ها را از پیش رو برداریم.
دکتر ربیعی در شورای اداری قاینات: اکنون بیش از هر دوره ای باید کار کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  دکتر علی  ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در جلسه شورای اداری شهرستان قاینات که شامگاه امشب در محل سالن اجتماعات پیامبر اعظم(ص) فرمانداری قاین برگزار شد ، اظهارکرد: براساس گزارشات واصله از شهرستان قاینات شاخصه های اجتماعی در این شهرستان بسیار خوب  است و خوشبختانه نزاع های دسته جمعی شاخصه پایینی در این شهر دارد و شاخصه میزان ناهنجاری ها و بازداشتها پایین است و می توانیم بگویم که شهرستان قاین یک شهرستان بافرهنگی است و امیدواریم که شاخصه های همدلی و سرمایه اجتماعی هم در این شهر بالا باشد .
وی افزود: احساس می کنم که شاخص اعتماد و همه باهم بودن در این شهر بایستی زیاد باشد و همه اینها زمینه رشد شهر را فراهم می کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به خشکسالی ها و بلاهای طبیعی ازجمله زلزله، گرد وخاک، کمبود آب و.. گفت: زندگی سخت شده و دوران سختی از نظر کار کردن است .
دکتر ربیعی ادامه داد: سالهای سال بود که کارخانه های ما رشد نکرده بودند و فشار کاری هم زیاد بود و این  سختی ها به دوران تاریخی ما خورد.
وی با بیان این که خداوند انسانها را با ادعاهایش آزمایش می کند، ادامه داد: دوران، دوران سختی از لحاظ کار کردن است و این سختیها فقط زلزله و بی آبی نیست .
دکتر ربیعی تصریح کرد: در این سالهای سخت خداوند کارهای سخت را نصیب ما کرده است و با این وجود خیلی کار داریم و باید هم زیاد کار کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: 40 سال از انقلاب گذشت و آن  چیزی را  که امام آرزویش را می کرد هنوز نتوانسته ایم به آن برسیم .
وی با اشاره به طرح تحول سلامت گفت: با اجرای این طرح 11 میلیون نفر بیمه شدند و به نظر من این طرح یکی از  آرزوهای امام بود که تحقق یافت.
 دکتر ربیعی با بیان این که بیشتر از هردوره دیگری باید کار کنیم، گفت: باید دراین دوران بیشتر از گذشتگان زحمت بکشیم و با سختی هایی داریم باید ساخت و با تلاش و کوشش خود باید وضع مردم را ارتقاء داد.
 وی با اشاره به مدیران شهرستانی و مسئولین عالی رتبه شهرستان گفت: با تشکیل تیم خوبی که در شهرستان دارید نباید کوچکترین مزیت ها را از دست بدهید.
دکتر ربیعی اظهارکرد: ما همیشه فکر می کنیم که یک  قهرمان باید مشکلات ما را حل کند؛ در حالی که خودمان باید مشکلاتمان را حل کنیم و منتظر این نباشیم که دیگران به دنبال حل مشکلات ما باشند .
وی افزود: یکی از مشکلات فرهنگی و عادت بد ما ایرانیان این  است که منتظریم  دیگران کار ما را انجام دهند و مشکل مارا حل کنند .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه گفت: دولت یک ابزار است و ما خودمان باید به گونه ای کار کنیم که بذری را که می پاشیم نسل های آینده ما هم کار کنند.
دکتر ربیعی گفت: تجربه عقلانی در شهر خوب است و رشد کارآفرینی از دل دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شهرستان می تواند بیرون بیاید .
وی در ادامه گفت: کانون توسعه قاینات را باید درست کرد و در این کانون باید  انسان های خوش فکر قرار گیرند وبرای توسعه شهرستان تلاش کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنان خود با اشاره به اعتبارات اشتغال زایی دولت  به خراسان جنوبی گفت: سهم  این استان 38 میلیارد و 650میلیون تومان تسهیلات از صفر تا 8 درصد است.
وی ادامه داد: از جمله طرح هایی که گزارش داده اند که در شهرستان قاینات در حال اجراست طرح مشارکتی بسته بندی زرشک مشارکتی در آرین شهر است  و باید از ظرفیت های کوچک برای کار های بزرگتر استفاده کرد.
دکتر ربیعی در ادامه اظهارکرد: سهم قاینات  و زیرکوه از محل صندوق کارآفرینی امید 5 میلیارد تومان است که دو میلیارد سهم زیرکوه و 3 میلیارد تومان سهم قاینات است .
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان سخنان خود اظهارکرد: باید کارهای کوچک را در شهرها درست کرد و موفقیت همان جمع شدن موفقیت های کوچک است که می تواند موفقیت های بزرگ را رقم بزند.
گفتنی است: در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستان قاینات عملیات اجرایی توسعه درمانگاه تامین اجتماعی قاین و پلی کلینیک تخصصی آغاز شد.
شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در 100 کیلومتری شمال بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هیات همراه ظهر چهارشنبه وارد طبس شد و تا امروز ضمن سفر به شهرستان های نهبندان و قاینات، چند طرح عمرانی و اقتصادی را در خراسان جنوبی افتتاح و در کارگروه اشتغال استان نیز شرکت کرد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۳۹
کد خبر : ۱۰۲,۲۹۲