مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان: صیانت از اشتغال موجود ضروریست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از شرکت تولیدی خرمابن جنوب بازدید و از نزدیک در جریان وضعیت تولید و اشتغال این واحد تولیدی قرار گرفت.
در این بازدید که مدیر روابط کار و مدیر امور اجتماعی اداره کل نیز حضور داشتند، وضعیت اشتغال موجود، میزان تولید و بازار مصرف و اشتغال این واحد مورد بررسی قرار گرفت

مهندس سلیمی در نشست با مدیرعامل شرکت خرمابن جنوب، ضمن ارج نهادن به تلاش کارفرمایان و کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی استان، بر لزوم صیانت از اشتغال موجود و ایجاد ظرفیت های جدید شغلی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تاکید کرد

وی یکی از اهداف بازدید از واحدهای تولیدی استان را شناسایی مشکلات و ارائه راه حلهای مناسب جهت برون رفت از مشکلات ذکر کرد

وی با تاکید بر حمایت از کارآفرینان و واحدهای تولیدی استان، آمادگی خود را بمنظور حمایت و همکاری در جهت رفع موانع تولید در حد توان طبق ضوابط و مقررات در جهت کمک به ارتقاء این واحدها اعلام کرد.

مهندس سلیمی به اعتبارات اختصاص داده شده به حوزه اشتغال استان اشاره و بیان کرد: در همین راستا واحدهای توليدی استان در صورت نیاز به سرمایه در گردش یا توسعه از محل این تسهیلات حمایت می شوند.

وی گفت: حمایت از کارفرمایان، صیانت از اشتغال کارگران را بدنبال دارد و این هر دو به رونق تولید و توسعه اقتصادی منجر میشود.

مدیرعامل شرکت خرمابن جنوب گفت: این واحد،  تولید کننده فراورده های خرمایی و بسته بندی خرما است که به داخل و خارج از کشور محصولات تولیدی خود را صادر می کند.

"حسن قناعتیان" افزود: محصولات این شرکت در صنایع غذایی کاربرد دارد و سالانه بیش از 20 هزار تن خرما فرآوری می شود که 79 درصد خرمای مورد استفاده از کشاورزان استان خریداری می شود.

وی اضافه کرد: 100 نفر به صورت مستقیم در این کارگاه مشغول بکار و از نیروهای بومی استان هستند.

  

 

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۲۸
کد خبر : ۱۰۲,۳۶۶