مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: باید از اندیشه و توان مردم در ارتقاء بخش تعاون استفاده کنیم

جلسه مهندس سنجری با رئیس هیات مدیره اتحادیه شرکت های تعاونی مصرف کارمندان دولت و رئیس و اعضاء شرکت تعاونی نظام مهندسی در این اداره کل خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی جلسه مهندس سنجری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با رئیس هیات مدیره اتحادیه شرکت های تعاونی مصرف کارمندان دولت و رئیس و اعضاء شرکت تعاونی نظام مهندسی برگزار شد .
در این جلسه مهندس سنجری گفت: حوزه تعاون دارای ظرفیت های بسیار خوب و ارشمندی است که در این حوزه ها می توان به خوبی فعالیت نمود.
وی گفت: بخش تعاون را می توان یکی از امن ترین بخش ها در نظام اقتصادی دانست و همه ما باید تلاش کنیم و از این ظرفیت ها بدرستی استفاده نماییم .
وی افزود: امید است با تلاش یکپارچه تعاونگران بتوانیم در شرایط اقتصاد مقاومتی، گامی موثر و عملی در جهت ارتقاء سهم تعاونی و ترویج و گسترش این فرهنگ و سهم 25درصدی تعاون برداریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: تعاونی ها قادرند درخصوص اجرای برنامه های کاهش فقر و تعمیم عدالت اجتماعی، توانمندسازی و ارتقاء سطح رفاه گروه های اجتماعی و دستیابی آن ها به منافع اجتماعی- اقتصادی پیشتاز باشند .در گذشته نگاه به بخش تعاون کمی بود اما هم اکنون این نگاه کیفی شده است . بخش تعاون باید تلاش کند تا در حوزه های کلان اقتصادی نیز ورود پیدا کند ما باید از فکر ، اندیشه و توان مردم در حوزه تعاون استفاده کنیم .
مهندس سنجری افزود : برنامه ها و راهبرد های بسیار خوبی توسط وزارت دیده شده است و ما در تلاش هستیم تا همه این برنامه ها را تدوین و اجرا کنیم.
وی با بیان این که یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی بخش تعاون است و نگاه تعاون ارزشی و نگاه کاهش فاصله طبقاتی است، ادامه داد: یکی از آسیب های بخش تعاون شفافیت و سلامت کاری آن است که برای ما بسیار بسیار مهم است و باید کمک کنیم و نگذاریم نگاه مردم و اعضاء به تعاون تغییر پیدا کند .
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در خاتمه اظهار کرد:  هر کجا در چارچوب قوانین نیاز به کمک باشد در خدمت تعاونگران خواهیم بود و در تلاش هستیم تا از توانمندی و از ظرفیت های بخش تعاون به خوبی استفاده نماییم.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۵۷
کد خبر : ۱۰۲,۴۶۰