برگزاری بزرگترین جشن کارگری- کارفرمایی در کردستان

جشن باشکوه کارگری- کارفرمایی کردستان ویژه طلوع چهلمین بهار آزادی، با حضور معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل ادارات و تشکلات کارگری و کارفرمایی استان در در سالن اجتماعات سرای سالمندان سنندج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی در آئین این جشن مردمی با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: این جشن، نخستین جشن کارگری-کارفرمايی است که به صورت کاملا مردمی و خارج از چارچوب اداری و دولتی در حال برگزاری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، مردم را صاحبان اصلی انقلاب دانست و گفت: همه ما مسئولان موظف به خدمتگذاری به مردم هستیم و باید در این مسیر  تلاش جهادی کنیم .

صلواتی سپس با بیان اینکه جامعه امروز ما نیاز به کار و برنامه‌ریزی هدفمند دارد، تاکید کرد: هرچه مدیران دولتی کمتر صحبت کنند و عملگرا باشند بهتر می‌توانند پاسخگوی مطالبات جامعه هدف باشند.

وی ادامه داد: تغییر و توسعه در کردستان نیازمند تفکر مدیریتی تسهیل‌گراست و این مهم نیز با همت مدیران عملگرا تحقق می یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان در ادامه نگاه دولت دوازدهم را نگاهی اقتصادی خواند و با تاکید بر اینکه استان کردستان در همه زمینه ها بهره‌مند بوده و می‌تواند مسیر رشد و توسعه را به خوبی طی کند خاطرنشان کرد: این استان با برخورداری از ظرفیت‌های طبیعی و ویژه، نخبگان و تحصیلکرده‌های زیادی دارد که  می توانند به توسعه همه جانبه آن کمک کنند .

وی یادآور شد: شرایط کار در استان کردستان مهیاست لذا مدیران و مسئولان اجرایی و بانکی باید در زمینه تسهیلگری اهتمام داشته باشند.

صلواتی با درخواست از خبرنگاران رسانه های جمعی برای معرفی نخبگان استان در قالب تولیدات رسانه‌ای، گفت: باید در کنار بیان مشکلات موجود، افراد نخبه هم معرفی شوند تا الگویی برای سایر افراد جامعه شوند.

وی اضافه کرد: کردستان در زمینه معادن، تولید محصولات باغی، صنایع سنگ، گوشت سفید و قرمز در استان حرف برای گفتن دارد و باید از این ظرفیت‌ها به نفع توسعه استان استفاده شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان در پایان از تحصیکرده‌های دانشگاهی خواست تنها به دنبال پشت میزنشینی نباشند بلکه با نوآوری و کارآفرینی به راه اندازی کسب و کارهای شخصی و تعاونی اقدام نمایند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از کارآفرینان نخبه، کارفرمایان و همچنین استادکاران و کارگران ساختمانی استان با اهداء لوح تقدیر و هدایایی، تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

گفتنی است مسئولان استان، کارگران و کارفرمایان این جشن مردمی در پایان مراسم با حضور در میان سالمندان مرکز جام جم سنندج، با اهداء شاخه گل از آنان دلجویی کردند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸
کد خبر : ۱۰۲,۵۳۲