دکتر ربیعی در طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان تأمین اجتماعی چالوس: سیاست تامین اجتماعی کاستن از هزینه‌های سفرهای درمانی مردم است

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی گفت: ارتقای هتلینگ دربیمارستان های تامین اجتماعی قائمشهر و چالوس با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان انجام می‌شود.
دکتر ربیعی در طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان تأمین اجتماعی چالوس: سیاست تامین اجتماعی کاستن از هزینه‌های سفرهای درمانی مردم است
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی امروز یکشنبه 21 بهمن در بیستمین سفر استانی خود در دردولت دوازدهم درچالوس افزود: سیاست تأمین اجتماعی بردن درمان به مناطقی است که مردم در آن زندگی می‌کنند و کاستن از هزینه‌های سفر و درمان از اهداف مهم سازمان تأمین اجتماعی به شمار می رود.
وی اضافه کرد: برای رفاه حال مردم شهرستان چالوس و بی نیازی از سفرهای هزینه بر، امروز مرکز تخصصی تصویر برداری و سی تی اسکن و  مدرن ترین و پیشرفته ترین دستگاه‌های تصویربرداری در بیمارستان تأمین اجتماعی چالوس راه اندازی شد و هتلینگ این بیمارستان ارتقاء یافت.
وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی ادامه داد: این امر با مشارکت فرماندار فرزند از دست داده این شهرستان انجام شد و امروز بنده درمقابل تندیس " محمد صادق " ایستاده‌ام و فرماندار این شهرستان نیز یک میلیارد تومان به این پروژه درمانی کمک کرده است.
ربیعی گفت: مردم را به این امور خیر تشویق می کنم و معتقدم نذر ، وقف و مشارکت در امر سلامت یکی از ماندگارترین خیرهاست و امروز از اقدام شایسته این فرماندار برای ایجاد این مرکز تخصصی تصویربرداری قدردانی می‌کنم.
وی تاکید کرد: علاوه بر مراکز درمانی و بهداشتی که در این سفر افتتاح می شوند نشست کارگروه اشتغال و شورای اداری  را در نوشهر و چالوس  تشکیل می‌دهیم و برش اشتغال شهرستان و استان با حضور مدیران نیز انجام می‌شود.
وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی، بررسی موضوع اشتغال روستایی و فراگیر و برنامه‌های کارورزی را که در سال 97 دنبال می‌شود از جمله برنامه‌های این سفر ذکر کرد.
دکتر ربیعی درباره طرح های کارورزی و نحوه حمایت از کشاورزان  توضیحاتی داد و گفت ادعا می‌کنم برای نخستین بار است که طرح اشتغالی با در نظرگرفتن تمام ابعاد آن آورده‌ایم که هدف از آن پاشیدن پول و هدف ما دادن وام نیست و هدف ما پرداخت وام برای ایجاد اشتغال است و با این موضوع که هرکسی توانایی بیشتری دارد می‌تواند وام بیشتری بگیرد نیز مخالف هستیم.
 وی گفت: مطالعات ما نشان می دهد بسیاری از افرادی که  قدرت کارآفرینی دارند به دلیل نداشتن توانایی نمی توانند از وام استفاده کنند و این سیکل معیوبی بوده است و به همین دلیل صندوق های ضمانت رادرنظرگرفته و وثایق راساده گرفته ایم و  گروه های توسعه و ترویج کارآفرینی شهرستان ها مستقر شده و ادامه خواهد یافت و از جمله نوع وام هایی خواهد بود که اجرای آن آغاز شده است.
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۹:۵۰
کد خبر : ۱۰۲,۵۴۲
کلیدواژه ها: ربیعی ، هتلینگ ، تامین اجتماعی