320 دانش آموخته سیستان وبلوچستانی در طرح کارورزی مشغول بکار شدند

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: امسال 320 نفر در قالب طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی استان وارد بازار کار شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده  با بیان این مطلب اظهار کرد: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی با هدف توانمندسازی و اشتغال پذیری این قشر و بسترسازی مناسب برای اشتغال آنان انجام شده است.
وی گفت: در قالب این طرح هر یک از دارندگان مدارک تحصیلی از فوق دیپلم تا دکتری تمام رشته های تحصیلی غیر از دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی در یکی از بنگاه های کسب و کار متناسب با نوع رشته های تحصیلی شان به فعالیت مشغول می شوند و با در نظر گرفتن مدرک تحصیلی ماهیانه مبلغی به عنوان کمک هزینه کارورزی به آنان تعلق می گیرد.
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان تاکید کرد: تاکنون 80 واحد پذیرنده در استان توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی دانش آموختگان دانشگاهی تایید شده است. 

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۰۲,۸۳۴
کلیدواژه ها: طرح کارانه اشتغال جوانان ، طرح کارورزی ، معافیت بیمه ای کارفرمایان ، نرخ اشتغال ، مهرداد جهاندیده ، سیستان و بلوچستان ، فنی و حرفه ای