پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به افتتاحیه مسابقات قرآنی جامعه کارگری

پیام علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به افتتاحیه مسابقات قرآنی جامعه کارگری منتشر شد .
پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به افتتاحیه مسابقات قرآنی جامعه کارگری
بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ هَٰذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ وَیُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا کَبِیرًا
قرآن گلستانی است که بهارش بی خزان است و طراوت ثمرات این گلستان، برای تمامی نسل‌ها ابدی و جاویدان. کلام نورانی خدا و دستور لایزال سعادت بشری است و حلقه  اتصال مسلمین جهان. کوثر حیات بخشی است که معارف آن روشنگر دل‌ها و شفابخش قلوب پاکان و دردمندان است. قرآن یگانه معجزه سرمدی پیامبر خاتم(ص) است و  تنها گواه ابدی که گستره زمان  بر تارک اعصار می‌درخشد:
نور خورشیدم فتاده بر شما؛      لیک از خورشید ناگشته جدا.
نک منم ینبوع آن آب حیات     تارهانم عاشقان را از ممات
به راستی کدام کتاب را می‌توان یافت که چنین ویژگی‌ها و شاخصه‌های بارز و مملو از راهنمایی‌های نجات‌بخش جاودانه بشریت را دارا باشد؟ تنها باید بر ساحل آرامش‌بخش این دریای بیکران به تفکر نشست و نظاره‌گر عبرت‌ها و حکمت‌ها و سرنوشت‌هایی بود که هر یک برای انسان، برهان قاطع و منشور جاودانگی است.
باری، در هر فرصتی این نعمت بزرگ الهی سزاوار تکریم و تقدس است و بندگان را شایسته است که به شکرانه‌اش در برابر خداوند بزرگ اطاعت پذیر باشند و تسلیم در منزلت و بزرگی این کتاب آسمانی همین بس که هنوز مرزبانان شریعت و بزرگان دین و عالمان قرآن در این اقیانوس بیکران شناورند. 
اینجانب خداوند قادر منان را سپاسگزارم که فرصتی پیش آمده است تا اکنون شما کارگران مؤمن و عاشقان به قرآن نیز با کوله باری از اراده و ارادت در ساحت مقدس قرآن زانوی ادب و تلمذ زده و با عطر ملکوتی آیات قرآن کریم روح و جان خود را صیقل دهد. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز، ضمن اینکه تمسک و توسل به حبل قرآنی را سرلوحه تمامی برنامه های خود قرار داده، بهره گیری از آموزه های قرآنی را کارآمدترین راهکار برای تحقق بخشی به ماموریت های بنیادین خود، بویژه در ترویج فرهنگ کار و تلاش می داند که اکنون شما نیز در این محفل پر انس آن به میهمانی خدا  نشسته اید.
از درگاه خداوند متعال، برای همه شما عزیزان سلامتی و توفیق خدمت روزافزون مسالت می نمایم.
السلام علیکم و رحمت الله و برکاته
 
 
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۸:۴۳
کد خبر : ۱۱۰,۰۹۴
کلیدواژه ها: پیام، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افتتاحیه مسابقات قرآنی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید