نوربخش: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عرصه های مختلف تاثیری کلیدی بر زندگی مردم دارد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه شورای هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در هیچ دوره ای تعامل و اعتماد بین سازمان تامین اجتماعی و سایر دستگاههای مرتبط و همچنین با تشکل های کارگری و بازنشستگی در سطح فعلی نبوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، دکتر سید تقی نوربخش در این جلسه که با حضور مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل برگزار شد، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عرصه های مختلف تاثیری کلیدی بر زندگی مردم دارد.

وی افزود: تامین اجتماعی سازمانی اجتماعی و اقتصادی  است و با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های فنی و حرفه ای و بهزیستی همکاری نزدیک و فعالیت کاری مشترک دارد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در مجموع ۷ حوزه مشترک بین دو مجموعه کار و تامین اجتماعی وجود دارد، اظهار داشت: مشاغل سخت و زیان آور، ایمنی محیط کار و بیمه بیکاری از حوزه های مهم همکاری مشترک دو مجموعه است.
دکتر نوربخش با بیان اینکه مدیریت صحیح در این ساختار اهمیت زیادی دارد و می توان با مدیریت صحیح تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم، تاکید کرد: شرط استفاده از فرصتها هم افزایی و همراستایی است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اولین بار در سالهای اخیر به وزیری سپرده شده است که از بطن جامعه کارگری است.
وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در فرآیندهای روزانه فعالیت خود با تمامی دستگاههای تابعه وزارت کار دارای ارتباط مستقیم است.
دکتر نوربخش گفت:این مجموعه بزرگ باید خدمات گسترده خود را به بهترین نحو به جامعه هدف ارائه دهد و شرایط و خدمات سازمان به اطلاع عموم و بویژه مسئولین و مجموعه های تصمیم گیر برسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: دغدغه وزیر کار این است که تعامل بین دستگاهی در درون مجموعه های تابعه وزارتخانه در حداکثر باشد و با هماهنگی و هم افزایی به جامعه هدف که تمامی جمعیت استان را دربر می گیرد ، خدمت کنیم.
قاسم رحیمی افزود: با توجه به تنوع گسترده خدمات و جامعه هدف که آحاد مردم را شامل می شود باید برای رضایتمندی مردم نهایت هماهنگی را داشته باشیم.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۱۱۱,۳۰۶