کار، تولید و اشتغال از اولویت های اصلی است

محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در دیدار با داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه و نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی گفت: بحث کار و تولید و اشتغال از اولویت های مهم کشور و مورد تاکید مقام معظم رهبری است و اگر بسترهای لازم در زمینه اقتصادی دیده نشود می تواند برای مابقی جرایم در کشور جریان سازی کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه همچنین گفت:  هرچه در بحث اقتصادی و اشتغال و تولید فعالیت مثبت، موثر و اثرگذاری داشته باشیم، مفاسد اقتصادی کمتر می شود .

صادقی با بیان اینکه نمی توانیم بگوییم بیکاری علت و علل همه آسیب هاست ادامه داد: رد پای بیکاری در خیلی از نابسامانی ها و جرائم وجود دارد و اگر شخصی شغل مناسبی داشته باشد گرایش وی به رفتارهای مجرمانه افزایش پیدا می کند.

داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه جلسه در خصوص وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از وظایف اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بحث تنظیم روابط، مناسبات کار و تولید است و در فصول مختلف قانون کار هم به این موضوع اشاره شده است .

یاوری همچنین ادامه داد: خوشبختانه در استان کرمانشاه با تعامل بسیار خوبی که بین شرکای اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش کارگری و کارفرمایی وجود داشته، علی رغم مشکلات عدیده ای که فراروی بنگاه های اقتصادی وجود دارد تحصن، تجمع و اعتراض کارگری نداشتیم.

وی به بخشی از مواد و فصول قانونی مشترک بین دستگاه قضا و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دستگاه قضایی در موارد موردنیاز چه در بخش درون سازمانی وچه برون سازمانی  نهایت همکاری و همراهی با وزارت متبوع در استان کرمانشاه داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه به لزوم حضور نماینده دادگستری در مراجع حل اختلاف کارگری و کارفرمایی اشاره نمود و گفت: حضور نمایندگان دادگستری درآئین دادرسی به پرونده های تجدید نظر در مراجع حل اختلاف کارگری یک اعتبار ویژه به صدور رای در دادنامه های مراجع حل اختلاف را می دهد.

در ادامه اولیاء علی بیگی رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار کشور و عضو هیات امنای صندوق تامین اجتماعی کشور و دبیر اجرایی خانه کارگر استان کرمانشاه در جلسه به فرهنگ کار در دستگاه های اجرایی، کارفرمایان و جامعه کارگری اشاره نمود گفت: ارتقاء فرهنگ کار برعهده دولت و کارآفرینان است  و آموزش فرهنگ کار را به عنوان سرمایه در نظر بگیرند.

علی بیگی ادامه داد: حفظ اشتغال موجود از اولویت های اصلی تشکلات کارگری و کارفرمایی می باشد و این مهم با تعامل کلیه دستگاه های اجرایی و دستگاه های نظارت کننده انجام پذیر است.

وی همچنین به نقش شرکای اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مناسبات کارگری و کارفرمایی اشاره نمود و اظهارکرد: مداخلات تشکلات کارگری و کارفرمایی در کنار دستگاه قضایی و دولت بیش از هر مرجعی می تواند در اختلافات کارگری و کارفرمایی موثر باشد.

گفتنی است: در این جلسه که در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه برگزار شد، جهانبخش شکری رئیس خانه صنعت و معدن و رئیس کانون انجمن صنفی کارفرمایان استان، جواد اکبری پیشکسوت جامعه کارگری و رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان، زهتابان، کارگر و مرزی از فعالین اصلی کارگری و کارفرمایی و از پیشکسوتان کار و تولید نیز در ادامه جلسه مسائل و مشکلات حوزه کارگری و کارفرمایی در حیطه کاری خود را مطرح نمودند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۱۱,۳۷۲
کلیدواژه ها: کار، تولید و اشتغال، مورد تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و از اولویت های اصلی نظام می باشد