مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی: مهمترین دغدغه دولت اشتغال است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ عباس رکنی مدیر کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی خراسان جنوبی در دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بیرجند ضمن بیان گزارشی از اقدامات و وظایف وزارت متبوع در استان؛ مهمترین دغدغه دولت را در حوزه کاری مربوط به اداره کل را اشتغال عنوان کرد و افزود: دولت در قالب تخصیص اعتبارات قابل توجهی در قالب اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری به استانها، سعی در رفع معضل بیکاری دارد.

وی ادامه داد: عزم جدی مسئولین استانی علی الخصوص استاندار در پیگیری مباحث مربوط به اشتغال و کارگروه اشتغال استان گامی اساسی در این خصوص است که امید است با ماحصل این امر کنترل و کاهش نرخ بیکاری استان که منتج به بهبود وضعیت معیشت مردم می شود، گردد.

رکنی از بررسی 421طرح متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خبر داد.

وی افزود: پیش بینی فرصت های شغلی که از این محل در استان ایجاد خواهدشد بیش از 4500فرصت شغلی است که امیدواریم حاصل شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار آمادگی خود را جهت بهره مندی از ارشادات نماینده  ولی فقیه در استان اعلام کرد .

حجت الاسلام والمسلمین عبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه مسئولیتی که به شما واگذار شده بنا بر توانمندی و اعتماد به شما بوده است؛ ابراز داشت: دولت بایستی موضوعات مربوط به اشتغال را به صورت جدی تر در دستور کار خود قرار دهد زیرا بیکاری منشا بسیاری از معضلات اجتماعی است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی  تاکید کرد: گزارشات که در جلسات مطرح می شود بسیار خوب و امیدوار کننده است. ما میخواهیم در گزارشات میدانی نیز شاهد رشد و رونق اشتغال و کاهش بیکاری باشیم . بایستی مسئولین گزارشی در این خصوص اعلام نمایند.

وی تسهیل فرایندهای دریافت تسهیلات را از سوی مسئولین دولتی و بانکها خواستار شد .

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۱۱۱,۴۵۲