معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی در «دورهمی کارآفرینی» خبرداد ؛ سه دستور کار برای حمایت از کسب و کارهای نوپا

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی از سه اقدام برای حمایت از کسب و کارهای نوپا خبر داد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی در «دورهمی کارآفرینی» خبرداد ؛  سه دستور کار برای حمایت از کسب و کارهای نوپا
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه  اجتماعی به نقل از مهر، عیسی منصوری در نشست هم اندیشی کارآفرینان با عنوان «دورهمی کارآفرینی» در حوزه فرهنگ و هنر که عصر امروزسه شنبه 25 اردیبهشت  در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: اگرچه باید این نوع نشست ها برای تبادل ایده ها و گفتمان کارآفرینانه ادامه داشته باشد، اما نقش وزارتخانه ها، برگزاری کافه کارآفرینی نیست؛ بلکه آنچه که وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی و دولت باید به آن توجه کنند، این است که به دنبال الگوسازی در حوزه کارآفرینی باشیم و به تدریج این الگو را به استان ها و رشته فعالیت های مختلف تعمیم دهیم.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه این وزارتخانه به دنبال ایفای نقش تسهیل‌ گر از زمان شکل گیری استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا است، ادامه داد: البته نقش تسهیل گری برای توسعه کارآفرینی باید بین بخش خصوصی و دولت اتفاق بیفتد.
وی با انتقاد از نبود خط مرز بین کسب و کارهای فیزیکی و مجازی تصریح کرد: متأسفانه در نظام اجرایی و قانونی کشور، هنوز تفکیکی بین کسب و کارهای فیزیکی و مجازی قائل نشده ایم. ضمن اینکه در این عرصه باید به این نکته توجه کنیم که همزمان با رشد و توسعه کسب و کارهای نوپا، آیا قوانین و مقررات حاکم بر فضای کسب و کار کشور متناسب با مشاغل نوپا است یا خیر؟ طبیعتاً در این عرصه قوانین فعلی باید متناسب با کسب و کارهای نوپا اصلاح شوند؛ بنابراین آنچه که در حوزه نظام اجرایی و قانونی کشور باید به آن توجه شود این است که در گام نخست بدانیم برای حمایت از کسب و کارهای نوپا در کجا قرار داریم و خلاء های موجود را شناسایی کنیم.
منصوری با تأکید بر اینکه نظام اجرایی هماهنگی برای ارتباطات کارآفرینی در کشور وجود ندارد، افزود: با هماهنگی و نقش آفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه تأمین مالی کسب و کارهای نوپا از محل بازار سرمایه با وزارت اقتصاد و وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات (ICT) امضاء شد و در حال حاضر هماهنگی بین دستگاهی خوبی در حوزه توسعه کسب و کارهای حوزه تجارت الکترونیک و مشاغل نوپا وجود دارد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در  ادامه از سه اقدام این وزارتخانه برای حمایت از کسب و کارهای نوپا برای آینده خبر داد و گفت: در گام نخست، بهبود فضای کسب و کار در این نوع مشاغل در دستور کار قرار دارد؛ همچنین اتصال کسب و کارهای شکل گرفته به بازار جهانی از دیگر برنامه های حمایتی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی از این نوع مشاغل است؛ علاوه بر این اتصال و ارتباط شرکت ها و استارتاپ های داخلی با استارتاپ های موفق بین‌المللی از دیگر اقدامات این وزارتخانه برای حمایت از کسب و کارهای نوپا خواهد بود.
وی افزود: برای توسعه کارآفرینی علاوه بر نشست های عمومی برای ارتباط کارآفرینان به دنبال برگزاری رویدادهای تخصصی و منطقه ای برای گفتمان کارآفرینانه در حوزه های تخصصی خواهیم بود.
منصوری تأکید کرد: نشست های کارآفرینانه باید دارای نظام یکپارچه باشند؛ ضمن اینکه دولت باید به عنوان تسهیلگر در این عرصه وارد شود.
گفتنی است ، عصر امروز نخستین نشست از سلسله نشست های دورهمی کارآفرینی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با موضوع کارآفرینی در حوزه فرهنگ و هنر برگزار شد و قرار است در آینده طی نشست های جداگانه ای، دورهمی کارآفرینی در حوزه های کسب و کارهای نوپا در مشاغل مختلف نیز برگزار شود.
 
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۹:۰۴
کد خبر : ۱۱۱,۵۰۸
کلیدواژه ها: منصوری ، دورهمی کارآفرینی