103 طرح روستایی در قزوین تسهیلات دریافت کردند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: امسال 103 طرح اشتغال روستایی استان، 22 میلیارد و 850 میلیون ریال تسهیلات دریافت کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، دهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان قزوین به ریاست دکتر حبیبی معاون اقتصادی استاندار و دبیری دکتر بابایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعضا کارگروه درسالن جلسات استانداری برگزار شد.
مسعود بابایی بیان کرد: در حوزه اشتغال روستایی 702 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار به استان قزوین تخصیص یافته است که تا روز گذشته 571 طرح برای دریافت یک هزار و 332 میلیارد و 80 میلیون ریال به بانک های عامل معرفی شدند که از این رقم تسهیلات 103 طرح پرداخت شده است.
وی گفت: در حوزه اشتغال فراگیر نیز طرح هایی به میزان حدود 600 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده اند که هنوز پرداختی در این زمینه انجام نشده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین اظهار کرد: یک طرح ملی اشتغالزایی نیز در استان با اعتبار 560 میلیارد ریال وجود دارد که به تصویب کارگروه های استانی رسیده که مربوط به شهرستان آوج بوده و منتظر تصویب در سطح کشور و ابلاغ آن هستیم.
بابایی عنوان کرد: 160 میلیارد ریال اعتبار در قالب مشاغل خانگی به استان قزوین ابلاغ شد که علاقه مندان می توانند برای اطلاع از شرایط و رشته های مشمول این طرح به سامانه مشاغل خانگی مراجعه کنند.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: بیشترین میزان ارایه تسهیلات روستایی استان تاکنون با 19 درصد به شهرستان آبیک اختصاص داشته است.
مسعود بابایی افزود: تاکنون صندوق کارآفرینی مهر امید با 9 میلیارد و 500 میلیون ریال بیشترین سهم را در ارایه تسهیلات روستایی در بین بانک های استان داشته است.

گفتنی است استان قزوین در سال جاری ایجاد 18 شغل جدید را تعهد کرده است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۰۰
کد خبر : ۱۱۳,۹۳۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید