مراسم افتتاحیه نخستین دوره آموزشی بین المللی آکادمی مشاغل سبز - زمان: سه شنبه 5 تیر - مکان: مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش

ربیعی در دوره آموزش بین المللی آکادمی مشاغل سبز : تمام بدنه اجرایی دولت از زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم حفاظت می کند
مراسم افتتاحیه نخستین دوره آموزشی بین المللی آکادمی مشاغل سبز - زمان: سه شنبه 5 تیر - مکان: مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش
 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی امروز در دوره آموزش بین المللی آکادمی مشاغل سبز که در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت اجازه نمی‌دهد شرایط اقتصادی امروز به مردم فشار وارد کند و از زندگی اجتماعی توده‌های مردم محافظت خواهد کرد.

وی گفت : حمایت از کالای ایرانی و اشتغال مبتنی بر تولید ایرانی و اشتغال خود اتکای نزدیک تر به اقتصاد سبز در جهت افزایش رضایت اجتماعی در بدنه اجرایی دولت پیگیری می شود .در دوران اخیر با بی‌خردی و رفتار ترامپ، جان انسان‌ها و زندگی آنها به خطر افتاده و انسانیت مفهوم خود را در سیاست از دست داده است. او با این رفتار می‌خواهد بر جامعه ایران فشار وارد کند، ولی دولت نمی‌گذارد که توده‌های مردم تحت فشار قرار بگیرند و زندگی اجتماعی آن‌ها را محافظت می‌کند.

ربیعی با اشاره به مفاهیم توسعه گفت: قطعا امروزه توسعه مفهوم شادی، نشاط و رضایت مردم است که با نوع مشاغل سبز نسبت بیشتری دارد و ناگزیریم جهت گیری های بنیادی را به سمت اقتصاد سبز هدف گذاری کنیم .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که سود حاصل از اقتصاد سبز ، سود اجتماعی و بین النسلی است، تاکید کرد: همچنین برای دستیابی به اقتصاد سبز باید کارآفرینان سبز با شاخص ها و مزیت های اجتماعی تعریف شوند .
وی  تصریح کرد: اقتصاد سبز نیازمند زیر ساخت های فکری و فرهنگ متناسب با این نوع از اقتصاد است .
وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به این که بر اساس نفع جمعی باید به سمتی حرکت کنیم که نفع جمعی در راستای اقتصاد سبز باشد، یادآورشد: در شرایط تحریم فرصت مناسبی برای حمایت از تولید و اشتغال تولید محور پیش آمده است .
ربیعی خاطرنشان کرد: طرح توسعه اشتغال روستایی و اشتغال سبز به یکدیگر گره خورده است و زنجیره کردن بخش های اقتصادی از جمله برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شمار می رود که با همکاری نهادهای مختلف و مرتبط در حال انجام است .
ربیعی  با تاکید بر این که قطعا جهت گیری های جدید در حوزه کارآفرینی در راستای کارآفرینی و اقتصاد سبز است، تصریح کرد: می توان با همکاری سازمان مَحیط زیست سامانه اقتصاد سبز را راه اندازی کرد .
گفتنی است: ارتقای سطح دانش، به اشتراک گذاری تجارب بین المللی برای کارآفرینان کسب و کارهای سبز ، بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط و جوامع محلی از اهداف برگزاری این دوره تخصصی به شمار می رود .

اخبار مرتبط:

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی در دوره آموزشی بین المللی آکادمی مشاغل سبز : دستیابی به اهداف توسعه پایدار با ترویج کارشایسته و توسعه مشاغل سبز

منصوری در دوره آموزشی بین المللی آکادمی مشاغل سبز تاکید کرد : ضرورت توجه به آموزش نیروی کار و مهارت‌آموزی بر مبنای اقتصاد سبز

رئیس بخش توسعه مشاغل سبز سازمان بین المللی کار: سازمان بین المللی کار مایل به اجرای برنامه مشترک مشاغل سبز با ایران است

 

۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۹
کد خبر : ۱۱۵,۰۴۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید