برگزاری آیین تکریم و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارگری کاشان برگزار شد

آیین تکریم از سروان پاسدار علی اصغر سلیمانی فرمانده سابق حوزه بسیج کارگری محمد رسول الله کاشان و معارفه سرهنگ پاسدار محمد رضا کریمی طاهری به عنوان فرمانده جدید حوزه بسیج کارگری محمد رسول الله کاشان در سالن اجتماعات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، در این جلسه حسن رمضانی معاون مدیر کل و رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشان با اشاره به جمعیت 70 هزار نفری کارگران این شهرستان گفت: در کاشان بالغ بر 53 هزار بیمه شده اصلی مشمول قانون تأمین اجتماعی هستند که این تعداد کارگر بیانگر خانواده بزرگ کارگری و تولید در کاشان است.
وی افزود: این تعداد کارگر در حدود 5 هزار و 500 کارگاه کوچک و بزرگ در کاشان مشغول به کار هستند و بیشترین سهم بیمه شدگان تأمین اجتماعی کاشان متعلق به صنعت ریسندگی و بافندگی با احتساب فرش ماشینی است.
رمضانی همچنین گفت: جمعیت کارگری شهرستان کاشان که بیش از دو سوم جمعیت این شهرستان را تحت پوشش دارد بالاتر از جمعیت کارگری 13 استان کشور است.
وی همچنین گفت: نقش کارگران دراقتصاد مقاومتی و عبور از موانع و مشکلات اقتصادی بی بدیل و حائز اهمیت است و با تلاشگران در عرصه تولید و اقتصاد خواهیم توانست از مشکلات اقتصادی به سلامت عبور کنیم.
در ادامه جلسه جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان گفت: فلسفه نخست تشکیل بسیج استفاده از توان بالای نیروهای مردمی در دفاع از انقلاب و دستاوردهای انقلاب بود اما به تدریج و شکوفایی سایر توانمندیهای این نیروی عظیم مردمی کارکردهای جدیدی برایش تعریف شد.
سرهنگ پاسدار علیرضا شبانی زاده افزود: بسیج امروز ضمن دفاع فیزیکی از انقلاب و دستاوردهای انقلاب در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و سازندگی و علمی و اطلاعاتی و امنیتی و سیاسی وارد شده است و در هر عرصه ای که بسیج وارد شده است موفق بوده است.
وی با اشاره به اینکه بسیج امروز همه قشرهای جامعه را در برگرفته است، گفت: یکی از قشرهایی که در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و دفاع از ارزش های نظام نقش مهمی را ایفا کرد بسیج کارگری است به طوریکه بسیج کارگری قبل و بعد از ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در این عرصه پیشتاز بوده است.
جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان از برنامه جامع و عزم و نیروی انسانی و مدیریت هوشمند و کارآمد را سه عنصر تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: همانگونه که کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و امروز در عرصه تولید نقش مهمی را دارند در تحقق اقتصاد مقاومتی نیز نقش اصلی را بر عهده دارند.
سرهنگ شبانی زاده در ادامه اقدامات فرهنگی بسیج کارگری را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: جامعه 70 هزار نفری کارگری کاشان و 2700 رزمنده و 10 آزاده دفاع مقدس و 8 پایگاه مقاومت بسیج برنامه های فرهنگی قابل توجهی را در شهرستان ارائه می کنند.
در ادامه سروان پاسدار علی اصغر سلیمانی فرمانده سابق حوزه بسیج کارگری محمد رسول الله کاشان گفت: رتبه نخست پایگاه بسیج حضرت ولی عصر(عج) سایپاکاشان در سال 95 ، رتبه نخست استان اصفهان از سوی حوزه بسیج کارگری کاشان در سال 96 ، رتبه نخست شهرستان کاشان از سوی پایگاه بسیج ولی عصر سایپا کاشان در سال 96 ، رتبه نخست پایگاه بسیج فاطمیون شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در سال 97 و رتبه نخست شورای تخصصی استان اصفهان از سوی شورای قشر کارگری کاشان در سال 96 را از بخشی از موفقیت کسب شده حوزه بسیج کارگری محمد رسول الله کاشان طی مدت سه سال گذشته برشمرد.
وی همچنین ترویج روحیه جهادی و کار و تولید در مراکز صنعتی و ارتقای سطح کمی و کیفی تولید، تشکیل شورای قشر کارگری با 30 جلسه و تشکیل 8 کارگاه هم اندیشی با حضور نخبگان و صاحب نظران عرصه تولید و اشتغال، اجرای فرهنگی و تخصصی شامل دو رزمایش پدافند غیر عامل، 14 یادواره شهدای کارگری، تعامل با مدیران صنایع و ادارات مرتبط و سرکشی از مراکز تولیدی و صنعتی و رفع 50 مورد مشکلات این مراکز را بخش دیگری از فعالیت های انجام شده طی سه سال گذشته اعلام کرد.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۱۱۶,۵۲۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید