نشست مشترک معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد

نشست مشترک معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدربه مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها به شکل ویدئو کنفرانس امروزچهارشنبه 20 تیردرمحل وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی برگزار شد.
نشست مشترک معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در این نشست تخصصی ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت اقدامات فرابخشی ، ملی و فرادستگاهی در جهت اصلاح امور اجتماعی کشور، بیان کرد: جامعه ایرانی در نمای کلی دچار نوسانات و تغییرات چالش برانگیزی شده است که بهبود این شرایط نیازمند شکل گیری بینش های درست، همدلی و همراهی ، هم سوسازی برنامه ها و هماهنگ سازی اقدامات است.
وی با تاکید بر ضرورت شکل گیری نهضت فراگیر اجتماعی ، پوشش کامل طرح های پیشگیری از اعتیاد را در محیط های مختلف آموزشی، کاری و صنعتی، اداری و نظامی و نهاد خانواده اجتناب ناپذیر دانست.
دراین نشست حسن محمدصادقیان، مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ضمن تبریک هفته مبارزه با مواد مخدر به دست اندرکاران و متولیان امر در بخش های دولتی و غیردولتی، اهداف این نشست را مرور برنامه ها و هماهنگ سازی، انسجام بخشی و هم افزایی هر چه بیشتر فعالیتها و به اشتراک گذاری تجارب و دانش ها و دستیابی به ایده های جدید و خلاقانه به همراه شناسایی چالش ها و اخذ پیشنهادها برای رفع آنها اعلام کرد .
وی  با توصیف و تبیین وضعیت موجود آسیب های اجتماعی و به ویژه اعتیاد در کشور، ابعاد متنوع استراتژی متوازن در مبازه با مواد مخدر(حوزه های مختلف تخصصی آن)را معرفی و برخی از اهم بایدها و نبایدهای حوزه مبازه با مواد مخدر را تشریح کرد .
محمدصادقیان با توجه به رویکرد اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدربر تقویت برخی از مولفه های اجتماعی نظیر؛ سرمایه اجتماعی، سلامت اجتماعی، مسوولیت پذیری اجتماعی، انسجام اجتماعی، سازماندهی  اجتماعی، هنجارها و ارزشهای اجتماعی و مشارکت فراگیر اجتماعی برای سالم سازی محیط های کاری تاکید کرد .
در ادامه این نشست صمیمی و 4 ساعته، مدیران حوزه اجتماعی  و نیز دبیران شورای هماهنگی موادر مخدر سراسر کشور به تبیین دیدگاهها، برنامه ها و اقدامات، چالشها، پیشنهادها و انتظارت خود پرداختند.
براساس این گزارش،  وهاب زاده، مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر، ضمن اشاره به سوابق خوب همکاری و تشریک مساعی آن ستاد با مجموعه وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی  و به ویژه معاونت فرهنگی اجتماعی، به جمع بندی  چالشها و پیشنهادها ارائه شده پرداخت و  ضرورت اجرای برنامه های تحولی و فوق العاده را در حوزه پیشگیری از اعتیاد بخصوص از طریق توسعه طرح کاربست شیوع شناسی اعتیاد در محیط های کاری (موسوم به طرح کاج) یادآور شد.
 
 
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۲
کد خبر : ۱۱۶,۵۹۲
کلیدواژه ها: محمد حسن صادقیان ، معاونت فرهنگی ، صادقی فر

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید