وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اعلام کرد : بهبود وضعیت اشتغال چهارمحال و بختیاری با اعتبارات اشتغالزایی روستایی و فراگیر/ توسعه اشتغال در حوزه های گردشگری و بوم گردی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اعلام کرد : بهبود وضعیت اشتغال چهارمحال و بختیاری با اعتبارات اشتغالزایی روستایی و فراگیر/ توسعه اشتغال در حوزه های گردشگری و بوم گردی
ربیعی گفت: با اعتبارات اشتغالزایی روستایی و فراگیر که به دقت دارد دنبال می‌شود می‌توان درصدی از اشتغال چهارمحال و بختیاری را بهبود بخشید.
علی ربیعی ۲۱ تیرماه در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری  دارای سرمایه انسانی مطلوب است  و در مسیر حمل و نقل خوبی قرار گرفته است که می‌تواند سرمایه‌های دیگر را جذب کند. 
وی با بیان اینکه این استان نسبت به سایر استان‌ها نسبتا وضع بهتری در آب دارد، افزود: در حوزه‌هایی همانند گردشگری و بوگردی در استان کار نشده که می‌توانند شغل ایجاد کنند. 
ربیعی تاکید کرد: به دنبال یک برنامه مشترک با وزارت ارتباطات در موضوع آی سی تی در چهارمحال و بختیاری هستیم  که با وجود تحصیلکرده‌های استان می‌تواند در تولید نرم افزار کار کرد که این اقدام را در فضای مجازی در 11 استان  را دنبال  کردیم و در برنامه جدید سه از جمله استان چهارمحال و بختیاری را قرار دادیم. 
وی با اشاره به اینکه در استان در زمینه صنایع بسته بندی کار نشده است و جای اشتغال وجود دارد، گفت: با اعتبار اشتغال روستایی و فراگیر  که به دقت دارد دنبال می‌شود می‌توان درصدی از اشتغال استان را بهبود بخشید.
ربیعی در خصوص نوسانات بازار و پرداخت معوقات کارگران دولت در این شرایط، گفت: سیاست دولت را دنبال می‌کنیم که دهک‌های خاص  به طور کامل از تحریم آسیب نبینند  و یک میلیون شغل را ایجاد می‌کنیم  اما روش‌های خود را با وجود فشار آمریکا، عوض می‌کنیم. 
وی افزود:در برخی رشته‌ها همانند خودرو ممکن است گسترش اشتغال نداشته باشیم و سیاست تثبیت شغل است اما رسته‌هایی هستند که ظرفیت جدید اشتغال در آن‌ها به وجود آمده که پوشاک، صنایع پایین دستی و ... هستند.
۲۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۶
کد خبر : ۱۱۶,۷۱۲