524 شرکت در جشنواره تعاونی های برتر هرمزگان ثبت نام کردند

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: 524 شرکت تعاونی و اتحادیه در سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "موسی نجفی"در دومین جلسه کارگروه علمی سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر  افزود: ثبت نام از تعاونی های برتر برای سیزدهمین جشنواره ملی تعاونی ها از ۲۴ خرداد ماه سال جاری به مدت بیش از یک ماه شروع شده بود که در این مدت شرکتهای تعاونی و اتحادیه ها در بخشها و گرایش های مختلف اعلام آمادگی کردند.

وی بیان کرد: این جشنواره همه ساله با هدف شناسایی و معرفی الگوهای برتر بخش تعاون و به منظور فراهم نمودن زمینه‌های گسترش و ارتقای روحیه تعاون در بخش‌های مختلف اقتصادی برگزار می شود.

توسعه و ترویج فرهنگ تعاون، معرفی توانمندی های بخش تعاون، ارج نهادن به زحمات تلاشگران این بخش و ارتقاء جایگاه و اهمیت تعاون و مشارکت در جامعه، ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان اعضاء خانواده بزرگ تعاون کشور و تشویق و ترغیب فعالیت های تولیدی و توزیعی در مناطق مختلف بصورت کار جمعی، معرفی الگوهای عملی موفق تعاونی جهت بهره‌گیری سایر تعاونی‌ها از روش‌ها، دستورالعمل‌ها و ابزارهای مدیریتی با هدف ارتقاء وضعیت خود و ایجاد فضای مناسب برای انتقال دانش رسمی وبومی در تعاون و توسعه مشارکت‌های مردمی از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام شده است.

جشنواره تعاونی های برتر استانی هر ساله همزمان با هفته تعاون در شهریورماه و با هدف تشویق تعاونگران برتر در استان هرمزگان همگام با سایر استان ها برگزار می شود و منتخبین آن به جشنواره کشوری معرفی خواهند شد و امسال نیز این جشنواره با حضور مقامات استانی و تعاونی های استان در 11 شهریور  برگزار می شود.

بیش از ۳ هزار تعاونی در استان هرمزگان در بخشهای مختلف اقتصادی مشغول به فعالیت هستند.۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۴
کد خبر : ۱۱۹,۵۷۲