مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به طرح ها سخت نگیرند/ پرداخت 780 میلیارد ریال برای طرح های روستایی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: از بانک‌ها انتظار می‌رود باتوجه به طرح‌های معرفی‌شده در پرداخت تسهیلات سخت گیری نکنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، سیدنور محمدپور، در جلسه شورای اشتغال خوزستان در سالن جلسات استانداری خوزستان، اظهار کرد: دو هزار و 791 طرح روستایی به بانک ها معرفی شده است. اعتبار این طرح ها 5 هزار و 734 میلیارد ریال است که تقریبا دو برابر اعتبارات اختصاص یافته به خوزستان است.
وی با بیان این که تاکنون به 505 طرح بیش از 708 میلیارد ریال اعتبار پرداخت شده است، گفت: بانک کشاورزی تاکنون برای 155 طرح مبلغ 525 میلیارد ریال، و صندوق کارآفرینی امید نیز با پرداخت 80 میلیارد ریال تسهیلات زمینه اشتغال 296 نفر را در خوزستان فراهم کرده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: به بانک توسعه تعاون 386 طرح ارسال شد که از این تعداد مبلغ 50 میلیارد ریال به 55 طرح پرداخت شد و پست‌بانک نیز با پرداخت 50 میلیارد ریال برای اجرای 37 طرح به اشتغال 110 نفر کمک کرد.
محمدپور بیشترین پرداختی را از سوی بانک کشاوزی و سپس صندوق صندوق کارآفرینی امید دانست و اظهار کرد: از بانک‌ها انتظار می‌رود باتوجه به طرح‌های معرفی‌شده در پرداخت تسهیلات سخت گیری نکنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته به‌تفکیک دستگاه اجرایی، مبلغ پرداختی جهاد کشاورزی را50 میلیارد ریال، میراث فرهنگی19 میلیارد ریال، صنعت و معدن 30 میلیارد ریال، فرهنگ و ارشاد اسلامی21 میلیارد ریال، بنیاد شهید 16 میلیارد ریال، کمیته امداد را 7 میلیارد و و بهزیستی را 9 میلیارد و 600میلیون ریال برشمرد.
محمدپور گفت: باتوجه به اینکه برای پیشبرد سریع کار دو برابر اعتبارات طرح معرفی شده، انتظار می رود بانک ها در پرداخت تسهیلات تسریع کنند.۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ تسنیم |
کد خبر : ۱۱۹,۷۳۶
کلیدواژه ها: سیدنور محمدپور+بانک ها+تسهیلات+طرح های روستایی+شورای اشتغال خوزستان