پاک سرشت:

20 برنامه اصلاحی اولویت بندی شده سازمان فنی وحرفه ای تا پایان امسال اجرایی می شود

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور از اجرای 20 برنامه اصلاحی اولویت بندی شده این سازمان تا پایان سال جاری خبر داد.
20 برنامه اصلاحی اولویت بندی شده سازمان فنی وحرفه ای تا پایان امسال اجرایی می شود
 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی، سلیمان  پاک سرشت با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به معنای واقعی مظلوم واقع شده و خدمات آن دیده نمی شود، گفت: این سازمان می تواند در کشور تحول آفرین باشد، تمام تلاش تیم مدیریتی این سازمان بر این است که این این خلاء ها و کمبودها رفع شود.
وی لازمه وارد شدن سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به یک مسیر جدید را جبران کردن خلاء ها و کمبود ها دانست و گفت: 20 برنامه اصلاحی اولویت بندی شده این سازمان را تا پایان سال اجرایی می کنیم.
 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مشکلات حال حاضر را عدم ورود این سازمان به چرخه تغییرات دانست و اظهار کرد : تغییرات زیادی در همه این سال ها اتفاق افتاده است ولی سازمان متناسب آن تغییرات وارد این چرخه نشده و در حاشیه این تغییرات قرار گرفته است و برخی از مشکلات حال حاضر از این ناحیه است.
وی ادامه داد: مشکل اصلی این است که ما دقیقاً در شرایطی در ضرورت اعمال این اصلاحات قرار گرفتیم که هم محدودیت هایی داریم و هم جامعه بیش از پیش به خدمات ما نیاز پیدا کرده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه آموزش های فنی و حرفه ای به جامعه نفع رسانده و فایده داشته و به واقع آموزش های فنی و حرفه ای بوده است، گفت: در گام اول نهاد های تصمیم ساز باید بدانند که هم اکنون کلید حل این مسائل در آموزش فنی و حرفه ای است و اگر اقتصاد دانش بنیان، تحول درون زا، توسعه متوازن و یا نگاه سرمایه گذاری را پیگیری می کند کانون اصلی آن آموزش فنی و حرفه ای است.
وی با بیان اینکه از آموزش، علم و دانایی در ذهنمان بوده است و نه توانایی، گفت: در دنیای امروز آموزش های مهارتی یک استراتژی توسعه است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور یک بعد از فقر را فقر مهارتی دانست و افزود: در گام دوم آموزش فنی و حرفه ای را  به جامعه بشناسانیم و بخشی از فقر مهارتی که در جامعه وجود دارد، از همین عدم شناسایی است.
پاک سرشت سرمایه گذاری واقعی را سرمایه گذاری در حوزه آموزش دانست و گفت: سرمایه نسل آینده مهارت است که نتیجه عدم توجه به این موضوع نگرانی هایی را برای نسل آینده ایجاد می کند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تأکید کرد: استراتژی ارتباطی ما باید مبتنی بر توانمند سازی درونی و معرفی برند آموزش های مهارتی باشد.
۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ۰۰:۲۰
کد خبر : ۱۲۴,۴۲۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید