گزارشی از آیین تکریم و معارفه معاونان و مدیران کل وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی (3) :

شریعتمداری : قشر خدوم کارگر منشاء کار ، تلاش و همواره همراه انقلاب هستند/ در دوره تحریم هم تکیه ما به کارآفرینان و کارگران است

آیین تکریم و معارفه معاونین امور مجلس ، حقوقی و استانها ، امور تعاون ، روابط کار ، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
شریعتمداری :  قشر خدوم کارگر منشاء کار ، تلاش و همواره همراه انقلاب هستند/ در دوره تحریم هم تکیه ما به کارآفرینان و کارگران است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی " محمد شریعتمداری"  در این مراسم که با حضور معاونین و جمعی از مدیران کل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  برگزار شد ، گفت: در این مناسبت  که افرادی به جمع ما پیوستند از افرادی  که  سال ها در این وزارتخانه نقش و اثر داشته اند و در وزارتخانه های دیگر نیز منشا خیر و اثر بوده اند تشکر می کنم  . 
وی تاکید کرد : وظیفه دارم به عنوان یکی از مدیران این کشور برای  نوسازی مجموعه مدیریت تلاش کنم  و از حضور پر برکت مجموعه مدیران خدوم و با ارزشی که سرمایه ها و دارایی های ارزشمند کشورهستند بهره ببریم  . 
شریعتمداری ادامه داد: طرح منع به کارگیری بازنشستگان  که به تصویب مجلس رسید  یک نوع جوان گرایی را در جمهوری اسلامی ایران  مورد توجه قرار داد و زمینه های حضور جوانان را فراهم کرد که از یک سو خیر و برکت برای کشور است و از طرف دیگر باید توجه داشت این اتفاق منجر به نا سپاسی نسبت به مدیرانی نباشد که نقش و اثرفعالیت هایشان از ابتدا تاکنون موجب تقویت کشورشده است   . 
وی افزود: برای اجرای این طرح در چند حوزه وزارتخانه تغییراتی حاصل شده است . 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: " ابراهیم صادقی فر" در بخش های گوناگون وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به خصوص در حوزه مطالعاتی و پژوهشی و موسسه کار و تامین اجتماعی منشاء خیر و برکت بود و در سالهای آخر در خدمت آقای ربیعی بود که از زحمات او هم تقدیر و تشکر می کنم .اومسئولیت دفتر حوزه وزارتی را با حفظ سمت در حوزه فرهنگی – اجتماعی پذیرفته بود و در دوره ای کار سخت و مستمر را تحمل کرد ؛ همچنین "داوود کرمی" که از همکاران خوب من در سالهای متمادی بود و در حوزه های مختلف در سمت فرمانداری ، وزارت کشور ، معاونت استانداری و امور مجلس ریاست جمهوری در سمت قائم مقام معاونت ، منشا خیر و اثر بود و در سازمان امور منطقه کیش حضور داشت.
شریعتمداری ادامه داد: حوزه وزارتی از مجموعه های پر زحمت سخت و دشوار است بنابراین باید ملجاء و پناه مخاطبان  مجموعه گسترده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد و باید حسن سلوک و  رفتار خوب و خوش و پذیرش همه مشکلات وزارتخانه در ارتباط با بخش های گوناگون و ساماندهی امور در بخش های مختلف و پیگیر مسائل و مواردی باشد که  وزیر به مجلس محترم تقدیم کرده دستوراتی که در این حوزه صادر و در حوزه دفتر وزارتی تعریف می شود .
وی تاکید کرد: با شناختی که از کرمی دارم و سعه صدر، مردم داری و قدرت تعاملی که از او سراغ دارم همچنان ملجاء و پناه مخاطبان و کارکنان و مدیران باشد  و آنها  احساس قرابت و نزدیکی کنند و این کار حساس و دشوار را بتوانند با کفایت انجام دهند و برایشان آرزوی موفقیت دارم .
وی ادامه داد: در مجموعه معاونت امور مجلس، حقوقی و امور استانها در خدمت" محمد امین سازگارنژاد " بوده ایم و در دوره ای  طولانی وی در وزارتخانه در بخش فنی و حرفه ای مشغول کار بود و اقدامات و آثار ارزشمندی هم از او بر جای مانده است و در بخش های مختلف کشور او منشاء اثر  و از مبارزین انقلابی بوده است  و زحمات زیادی را در بخش های مختلف کشور کشیده  و درسمت های اجرایی و مجلس و قانونگذاری بوده  و در این دوره هم کار سختی بر عهده داشته و سختی های زیادی را تحمل کرده است  . 
وی افزود: سازگارنژاد در سمت جدید مشاور وزیر جایگاه مهمی دارد . 
 شریعتمداری اضافه کرد :  " میرهادی قره سید رومیانی " نیز از شخصیت های علمی است  و علم و فضل او در حوزه حقوق و قضا برکسی پوشیده نیست و نماینده مردم شریف استان آذربایجان شرقی  و اخیرا معاون امور پارلمانی وزارت دادگستری بوده است  و البته جزء قضات ارزشمند است  و امیدوارم در ادامه مسیر که در سمت معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  قبول زحمت کرده است  در این  کار  دشوار در این وزارتخانه گسترده موفق باشد وهمه باید  به این معاونت به چشم چراغ راه و یک راهنما نگاه کنیم یک معاونت تسهیل گر که  امور مختلف را در عرصه های گوناگون تسهیل می کند . 
وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در همه زمینه ها همه همکاران من  باید در همه سطوح بتوانیم به  مخاطبان و مجلس شورای اسلامی که مرکز همه قانون هاست پاسخگویی درستی داشته باشیم  و همه معاونت ها باید پاسخگویی موثر و مفید و به موقع و لازم را به این معاونت داشته باشند و این معاونت به نمایندگی از طرف وزیر سوال کننده از بخش های گوناگونان در این وزارتخانه است و اختیارات خودم را در بخش پارلمان به  رومیانی تفویض کرده ام که  برای همه لازم اجراست و امیدوارم که با قوت بتواند به کار خود ادامه بدهند . 
وی تصریح کرد: در حوزه پارلمان و مسائل حقوقی مفتخر هستم از مشاوره آقای" شجاعی برهان " نیزبهره مند شوم و اوسالهای سال همپا و  همراه من بوده است واکنون  که افتخار بازنشستگی دارد به عنوان مشاور وزیرازتجربیاتش  بهره مند شویم و امیدوارم که بتوانیم  از وجود پربرکت او استفاده کنیم و می تواند در این حوزه کمک کننده جدی باشد  . 
شریعتمداری در بخش های دیگری از سخنان خود افزود: " حسین کمالی "  حدود 12 سال وزیر کار جمهوری اسلامی ایران بوده اند و دراین بخش تجربیات بسیاری دارد و مجموعه فعالیت های وزارت کار و امور اجتماعی را کاملا می شناسد و چراغ راه ماست و در این مسیر ما را همراهی می کند و از نظرات و دیدگاههای اندیشمندانه او به عنوان مشاور استفاده خواهیم کرد . 
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی گفت : "حمید کلانتری " هم از سابقون است  و سابقه کار و تلاش و مبارزه و پیش از انقلاب داشته است  و در جایگاه های مختلف و منشاء خیر و اثر بوده   و در آخرین بخش قبل از بازنشستگی در حوزه وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی و  معاون تعاون فعالیت داشت  که خود بخش مهمی بوده وهست . به عنوانی فردی که از بیرون به این مجموعه نگاه کردم مفتخر هستم که در دولت  تدبیر وامید موضوع تعاون  را که از قبل نادیده گرفته شد بود را ازنادیده گرفته شدن خارج کند و در جایگاه خود قرار گرفت . او در توسعه تعاونی ها و حرکت در جهت ایجاد تعاونی های دانش بنیان قدم های خوبی برداشت و اکنون بیش از 200 تعاونی دانش بنیان در کشور فعال است که حاصل تلاش او در این ایام است و اقدامات  بسیار خوبی در این حوزانجام شد که همه به دلیل  حمایت و مدیریت حکیمانه  کلانتری بوده است و او نیز به افتخار بازنشستگی نائل آمدند و جای خود را به "محمد کبیری"  داد. 
وی اظهار کرد:  کبیری مورد شناخت جامعه ایران است  چون او در جریان انتخابات مسئولیت حوزه جوانان را برعهده داشت و خیلی از جوانان با او آشنا هستند و در حوزه وزارت ورزش و جوانان چند سالی خدمت کرده و علاوه بر آن در وزارت صنعت ومعدن فعالیت کرده است  و در حوزه های تخصصی در وزارت جهاد کشاورزی فعالیت داشته  و منشاء خیر و اثرات زیادی بوده است ، دانش آموخته رشته اقتصاد  و حالا در سمت معاون امور تعاون منصوب شده است  و طبیعتا استفاده و توجه به جوانان در سطوح مدیریتی لازم و ضروریست و به نظرم در زمانی که شهید رجایی در حوزه نخست وزیری فعالیت  و به ما به عنوان جوانان دیروز اعتماد می کرد واکنون جوانان صلاحیت های زیادی  دارند و ما امروز باید قدم های بیشتری  برداریم و امیدوارم از نوگرایی و  جوان گرایی در مجموعه مدیریتی نظام جمهوری اسلامی ایران را اقدام مجاهدانه نام ببریم و این حرکت را سازنده بشناسیم  و این مسیر را با شتاب بیشتری انجام دهیم . تجربه و علم  افراد صاحب نظری که  در مجموعه کشور قرار دارند در کنار نشاط ، فعالیت و خلاقیت و جسارت تصمیم گیری جوانان می تواند کشتی انقلاب را با سرعت بیشتری در دریای طوفان زده جهان در جهت اهدافی که دارد پیش ببرد و حتما باید از نعمت حضور جوانان در اداره امور جوانان استفاده کنیم.  
شریعتمداری یاد آورشد : امیدوارم جوان گرایی مورد توجه سایر مسئولان نیز قرار گیرد و ایشان همه در جهت اعتلای فرهنگ تعاون گام بردارند . 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در حوزه روابط کار که یکی از مهمترین وظایف این وزارتخانه است  تغییر دیگری داریم ؛ " احمد مشیریان"  سالها تجربه و خدمت را برعهده داشته  و در آخرین سنگر به افتخار بازنشستگی نائل آمده است و ما در چارچوب قانون از او به عنوان مشاور بهره مند خواهیم شد. 
 
وی افزود: در دوره ای که او مسئولیت داشت علی رغم تلاش ها با رشد منفی حوزه صنعتی مواجه بوده ایم و کل اقتصاد رشد منفی داشت و بنگاه های اقتصادی تعطیل بودند و وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی  آغاز به کار کرد و او با تلاش و  آرامش این حوزه را اداره کرد واز نیروهای ارزشمندی بهر مند بود و  از   مشیریان  و از نظرات و دیدگاههای او در حوزه مشاوره بهره مند خواهم شد .
وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی  اشاره کرد : "  حاتم شاکرمی" از بدنه و مجموعه وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی و چهره شناخته شده ای  برای کارگران و  کارآفرینان و در سراسر ایران است  حتما وجود او در سنگر جدید یعنی معاونت روابط کار  منشا خیر و برکت خواهد بود. 
شریعتمداری  تاکید کرد: امیدوارم شاکرمی به خصوص در این ایام تحریم بتواند کارهای  خوبی انجام دهد و هر چند  کار سخت و دشواری است  باید  تلاش مضاعفی داشته باشد و از همکاری همه تشکل های این حوزه استفاده کند؛ قشر خدوم کارگر منشاء  کار و تلاش هستند و همراه انقلاب بوده اند و صفوف جبهه و جنگ را پر کرده اند و در ایامی که کشور نیازمند ادوات جنگی بود واحد تولید کننده ایجاد کردند و در مقابل دشمن ایستادند .  در دوره تحریم هم تکیه ما به کارآفرینان و کارگران است و امیدوارم بتوانیم از تشکل های کارگری به خوبی بهره مند شویم و روابط خوب و صحیحی را برقرار کنند و مسیر را با هم با موفقیت ادامه دهیم . 
وی افزود : در همین حوزه در استان تهران از وجود خانم "پروانه رضایی" در مدیریت های مختلف مجموعه برخوردار بودیم و او ریاست اداره کار بخش شمیرانات را بر عهده داشته است و در آخرین سمت معاون روابط کار استان تهران بوده و طبیعتا دارای تجربیات ارزشمند و از شیرزنانی است  که به جمع ما پیوسته  و مدیر کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی استان تهران افتخارا سمت  عضویت در شورای معاونین وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی  را نیز  به همراه دارد و یکی از مشاوران  حوزه روابط کار نیز محسوب می شود .
وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی افزود:  مجموعه کارگری ما در استان تهران مجموعه ای وسیع و امروز تحت اشراف این مجموعه است و امیدوارم از عهده این مسئولیت مهم بر آید و برای او آروزی موفقیت می کنم بدون تردید اولین و مهمترین وظیفه بانوان فرهیخته این کشور که حتی در دوره جنگ مردان را تنها نگذاشتند و پشتیبان و دوشادوش مردان جنگیدند حراست از خانواده است .
شریعتمداری ادامه داد: زنان امروز در حوزه های گوناگون علم و دانش در قله های رفیعی قرار دارند و گوی سبقت را از مردان ربوده اند و توانایی های زیادی دارند ضمن این که اولین وظیفه آنان حفظ جایگاه خانواده است و قوام جامعه اسلامی به قوام خانواده باز می گردد و این انتخاب بر اساس شایستگی ها صورت گرفته و امیدوارم که رضایی در این راه موفق باشد . 
گفتنی است در این نشست معاونان و مدیران کل سابق و جدید و مشاوران دیدگاه ها ، نظرات و راهکارهای خود را برای بهبود امور مطرح کردند و حکم های جدید اعطاء شد . 
 
 
۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷
کد خبر : ۱۳۲,۴۸۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید