​با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ؛ مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای" تدبیر" هرمزگان افتتاح شد

​با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ؛ مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای" تدبیر" هرمزگان افتتاح شد
 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  این مجتمع درپنج طبقه در زمینه بهداشت ایمنی، فناوری اطلاعات، حسابداری، و دوره های کارآفرینی فعالیت دارد.
مجتمع آموزشی تدبیر با 13 کارگاه و 2 شعبه ظرفیت آموزش 300 نفر را به طور همزمان در رشته های مختلف دارد.
  سالانه بیش از یک هزار و 500 نفر در این مجتمع در رشته های مختلف آموزش دیده و بیش از 30 درصد آنها نیز وارد بازار کار و کارآفرینی می شوند. 
  راه اندازی دوره مهارتی روش های فناوری انرژی نوین درمجتمع آموزشی تدبیر برای نخستین بار در استان هرمزگان نیز در دست اقدام است که تا پایان سال این دوره مهارتی برگزار می شود. 
گفتنی است  این مجتمع 4 سال متوالی رتبه اول استان و سوم کشوری را کسب کرده و از زمان شروع بکار این مجتمع از سال 83 تاکنون هیچ تسهیلاتی برای راه اندازی، توسعه و گسترش این مجتمع از بانک ها و خیرین دریافت نشده است.
شایان ذکر است امروز دوشنبه همزمان با سفر جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری به استان هرمزگان، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز  در این سفر همراه وی است.
افتتاح مجتمع آموزشی تدبیر، نشست با اتاق تعاون و تعاونگران استان، نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی  در استان و بازدید از تعاونی آموزش و اشتغال دریا رشمون از برنامه های امروز شریعتمداری به شهرستان بندرعباس است.
معاون اول رییس جمهوری در سفری دو روزه به استان هرمزگان ضمن دیدار عمومی با مردم منطقه محروم کوشا احمدی در شهرستان حاجی آباد، 1200 طرح اشتغالزایی شهری و روستایی در سراسر کشور را به طور همزمان در این شهرستان افتتاح خواهد کرد.
حضور در جلسه شورای اداری استان با رویکرد اقتصاد مقاومتی و با حضور کارآفرینان شهری و روستایی این استان و بررسی مشکلات و مسائل فراروی کار آفرینان استان و اتخاذ تصمیمات لازم در این زمینه برنامه دیگر روز اول سفر جهانگیری به استان هرمزگان است.
معاون اول رییس جمهوری همچنین در دومین روز از این سفر ضمن افتتاح چند پروژه مهم در منطقه ویژه اقتصادی هرمزگان، پروژه آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی هرمزگان را مورد بهره برداری قرار خواهد داد.
بازدید از بندر شهید رجایی و گمرک استان، مجتمع کشتی سازی و تاسیسات آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی از دیگر برنامه های جهانگیری در این سفر خواهد بود.
بازدید از خط انتقال آب از خلیج فارس به صنایع استان هرمزگان، کرمان و یزد از دیگر برنامه‌های روز دوم سفر معاون اول رییس جمهوری است.
 
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۳۴
کد خبر : ۱۳۳,۴۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید