وزیرکار و امور اجتماعی بر ضرورت تولید محصولات کیفی در کشور تاکید کرد

وزیرکار و امور اجتماعی بر ضرورت تولید محصولات کیفی در کشور تاکید کرد
وزیر کار و امور اجتماعی گفت: با تولید محصولات کیفی و رعایت استاندارد، کالاهای ایرانی می توانند با محصولات مشابه خارجی موجود در بازارهای جهانی رقابت کنند.
"عبدالرضا شیخ الاسلامی"شنبه شب در پنجمین جشنواره قهرمانان صنعت، افزود: کیفیت امروز در جهان نقطه کلیدی است لذا بهره گیری از برندهای بین المللی برای افزایش توان در رقابت های جهانی ضروری است.
وی تاکید کرد: توجه به کیفیت تولید یک شعار محوری در اقتصاد ملی است که باید تمام واحدهای صنعتی، معدنی و تولیدی آن را رعایت کنند.
وزیر کار و امور اجتماعی با بیان آنکه در تولید و صنایع کشور باید کیفیت کالا حرف اول را بزند ، افزود: از آنجا که مردم ایران به کالاهای کیفی توجه خاصی دارند باید از واردات کالاهای بی کیفیت به کشور جلوگیری کنیم.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز بر حضور بخش خصوصی در فعالیتهای مختلف صنعتی و اقتصادی تاکید کرد و گفت: صنعت، موتور محرکه اقتصاد ملی است زیرا صنعت علاوه بر ارزش افزوده، اشتغال و ارزش پول ملی را ارتقا می بخشد.

"سیدحسین هاشمی" افزود: توسعه و رشد صنعت بدون کمک های مالی سیستم بانکی امکان پذیر نیست و برای پیشرفت این بخش نظام بانکی باید در کنار صنعت قرار گیرد. وی با بیان آنکه ایران باید در افق ۱۴۰۴ به جایگاه اول اقتصادی منطقه دست یابد، افزود: با توانمندیهای بخش خصوصی و استعداد نیروی انسانی رسیدن به این چشم انداز دور از دسترس نیست.
هاشمی نقش بخش خصوصی را در توسعه اقتصادی کشور مهم ذکر کرد و گفت: حمایت از صنعت و بخش خصوصی کمک های زیادی نمی خواهد اما اگر حمایت های فعلی به اندازه کمکهای مسئولان کشورهای ترکیه و پاکستان از بخش خصوصی آن کشورها باشد بدون شک توسعه صنعتی ایران نیز با شتاب بیشتری دنبال خواهد شد.
در پنجمین جشنواره قهرمانان صنعت از ۱۰ چهره ماندگار صنعتی، ۳۱ شرکت برگزیده و شش بانک و موسسه مالی با اهدای تندیس و لوح، تقدیر شد. در این جشنواره که بمناسبت نکوداشت استاد "محمد عصارزادگان" بنیانگذار گروه صنایع غذایی جرعه شنبه شب در تهران برگزار شد ۱۰ چهره ماندگار و ۳۱ واحد برگزیده صنعتی کشور معرفی شدند.
"محمود بهمنی" رییس کل بانک مرکزی، "الله وردی رجایی" مدیرعامل بانک سامان، "منوچهر سلطانی" مدیرعامل شرکت ایران آوند و "جواد نجم الدین" مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بعنوان صنعتگران و کارآفرینان اقتصاد ملی در این جشنواره تندیس و لوح تقدیر دریافت کردند.
همچنین "داود بدلی" مدیرعامل شرکت سپهر الکتریک، "محمداسماعیل قدس" مدیرعامل پخش پگاه، "محمد سپاسی آشتیانی" مدیرعامل تولیدی خوشخواب، "علی نقیب" مدیرعامل شرکت سهامی عام کف، "علی اصغر کیهانی" مدیرعامل ایران فریمکو و "محمدعلی خانزاده" مدیرعامل شرکت رنگ و رزین الوان در این جشنواره بعنوان چهره های ماندگار صنعت و تولید معرفی شدند .
۱ آذر ۱۳۸۸ ۱۲:۴۴
کد خبر : ۱۳,۶۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید