در هرمزگان برپا شد :برگزاری کلاسهای آموزشی مدیران منابع انسانی استان

با هدف ارتقاء سطح آگاهی و آشنایی هرچه بیشتر و افزایش بهره وری نیروی انسانی در بنگاههای اقتصادی کلاس آموزش مدیران منابع انسانی و مسئولین رفاهی بنگاههای اقتصادی در اداره کل کار و امور اجتماعی استان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل کار و امور اجتماعی استان هرمزگان در این کلاس آموزشی خانم شاهی رئیس روابط کار ، جایگاه مدیران منابع انسانی در بنگاههای اقتصادی را بسیار با اهمیت دانست و بر لزوم آشنایی هرچه بیشتر مدیران بر مقررات قانونکار و تامین اجتماعی تاکید نمودند . ایشان در خصوص مواد قانونی مربوط به حق السعی و مزد ، ساعت کار و شرایط کار و موارد مربوط به اتمام کار که در قانون تصریح شده است و همچنین شرایط استعفاء ، نحوه استفاده از مرخصی های استحقاقی و استعلاجی و نحوه محاسبه مربوط به نوبت کاری ، شبکاری و اضافه کاری به کارگران و همچنین در رابطه با کارگاههایی که مشمول تهیه طرح طبقه بندی مشاغل می گردند و در خصوص فوق العاده بازار کار و نحوه تنظیم آیین نامه انضباط کار و نحوه تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی آموزش های لازم را ارائه نمودند .
در ادامه خانم بهزادی بازرس کار در خصوص ایمنی و حفاظت فنی و مجازات های مقرر در قانونکار توضیحات مبسوطی ارائه نمودند . در ادامه آقای سالاری مسئول امور اجتماعی در خصوص نحوه اجرای فرایند انتخاب کارگران نمونه و زنان سرپرست خانوار و واحدهای نمونه و همچنین در خصوص مسکن کارگری ، خانه های بهداشت کارگری و مراکز نگهداری کودکان قبل از دبستان و سهام عدالت و سهام ترجیحی و نحوه استفاده از زائر سراها و استراحتگاه کارگران توضیحات لازم ارائه نمودند . در ادامه کلاس حاج آقا ایزانلو مسئول امور فرهنگی و روابط عمومی در خصوص لزوم برنامه ریزی فرهنگی در کارخانجات و شرکت ها و اثرات آن در بهره وری کار و تنظیم تقویم زمان بندی در ارتباط امورات فرهنگی و تشکیل شوراهی فرهنگی در کارخانجات و شرکتها مشتمل بر تشکیل ستاد اقامه نماز ، ستاد غدیر و امر بخ معروف و نهی از منکر و همچنین نقش نماز در بالا بردن وجدان کاری مورد تاکید قرار دادند . در پایان کلاس با طرح پرسش و پاسخ حاضرین پایان یافت .
۲۶ آبان ۱۳۸۸ ۱۰:۳۸
کد خبر : ۱۳,۶۶۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید