مدیر کل کار و امور اجتماعی استان :8 هزار فرصت شغلی در هرمزگان ایجاد شده است

مدیر کل کار و امور اجتماعی هرمزگان گفت: در هفت ماهه نخست سال‌ جاری 7 هزار و 560 فرصت شغلی در هرمزگان ایجاد شده است.

علی‌اکبر لبافی با اشاره به توزیع فرصت‌های شغلی به دست آمده بر حسب جنس و بخش‌های مختلف اقتصادی، بیان کرد: میزان فرصت‌های شغلی ایجاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 41 درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: بر اساس آمار و اطلاعات ارائه شده از سوی 27 کاریابی استان در هفت ماهه نخست سال‌جاری تعداد 11 هزار و 131 نفر از جویندگان کار با مراجعه به کاریابی‌ها مشاوره دریافت کرده‌اند.
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری هرمزگان ادامه داد: از تعداد مراجعه‌کنندگان به بنگاه‌های کاریابی تعداد 7 هزار 368 نفر مرد و تعداد 3 هزار و 763 نفر زن هستند.
لبافی همچنین در خصوص میزان مهارت جویندگان کار نیز اظهار داشت: تعداد 6 هزار و 856 نفر که 62 درصد از کل جویندگان کار را تشکیل می‌دهند فاقد هرگونه مهارت فنی و حرفه‌ای هستند.
وی افزود: همچنین تعداد 2 هزار و 959 نفر از ثبت‌نام شدگان در بنگاه‌های زودبازده اقتصادی که برابر با 27 درصد از جویندگان کار در مدت زمان مذکور هستند از مراکز فنی و حرفه‌ای، دستگاه‌های دولتی و خصوصی دارای مهارتند.
لبافی یادآور شد: طبق خود اظهاری یک هزار و 316 نفر از مراجعان به بنگاه‌ها نیز دارای تحصیلات تجربی بوده‌اند.
رئیس سازمان کار و امور اجتماعی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: ثبت‌نام شدگان در بنگاه‌های زودبازده به ترتیب 33، 37 و 30 درصد دارای تحصیلاتی برابر با زیردیپلم، دیپلم و دانشگاهی هستند.
لبافی افزود: در هفت‌ماهه سال‌جاری از 7 هزار و 560 فرصت شغلی به دست آمده تعداد 6 هزار و 728 نفر با استفاده از این فرصت‌ها مشغول به کار شده‌اند.
وی ادامه داد: از این تعداد 772 نفر در بخش صنعت، 189نفر در بخش کشاورزی و 5 هزار و 767 نفر در بخش خدمات مشغول به فعالیت شد‌ه‌اند.
لبافی در پایان با بیان اینکه تعداد به کارگمارده ‌شدگان در هفت ماهه اخیر نسبت به مدت زمان مشابه خود دارای رشد 66 درصدی است، افزود: از نظر تفکیک جنسیتی به کار گمارده شدگان در هفت‌ماهه اخیر، 4 هزار و 905 نفر مرد و یک هزار و 823 نفر زن هستند.
۲۵ آبان ۱۳۸۸ ۱۱:۰۶
کد خبر : ۱۳,۶۶۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید