برگزاری جشنواره دوره های آموزشی مهارت های کسب و کار در کرمانشاه

جشنواره دوره های آموزشی مهارت های کسب و کار و کارآفرینی در کرمانشاه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه رییس موسسه کار و تامین اجتماعی کشور در این مراسم با بیان اینکه کارآفرینان کسانی هستند که همواره فرصت ها را شکار می کنند گفت : دوره های آموزش کارآفرینی باید در افراد نوآوری و خلاقیت ایجاد کند .
دکتر محمدرضا سپهری تصریح کرد : براساس بند ششم سند چشم انداز کشور ادیران باید در افق 1404 به کشور اول منطقه تبدیل شود و دست پیدا کردن به این هدف سند چشم انداز کار ساده ای نیست چرا که کشورهای منطقه نیز بیکار ننشسته و در حال توسعه و پیشرفت هستند .
وی تصریح کرد : برای رسیدن به این فراق در حال حاضر همه در یک کشتی نشسته ایم که در این که در این کشتی دولت سکاندار ، مردم پارو زنان و کارآفرینان موتور این کشتی هستند .
سپهری در خصوص نقش بخش خصوصی در پیشرفت و توسعه کشور گفت : در دنیا ثابت شده که کارایی بخش خصوصی از از کارایی بخش دولتی بسیار بالاتر است لذا در تمامی نقاط جهان همواره تلاش می شود که سکان این کشتی به دست دولت باشد ولی اجرای آن بدست بخش خصوصی است .
وی افزود : دولت وظیفه اش این است که اقتصاد را بخوبی مدیریت کند نه اینکه خودش مجری مسائل اقتصادی کشور باشد .
استاندار کرمانشاه نیز در این مراسم گفت : با تلاش دستگاه های اجرایی فضای کار آفرینی در استان کرمانشاه فراهم شده است .
مهندس مجید غفوری افزود : کارآفرینی نیاز به روحیه ، خلاقیت ، انگیزه ، امیدواری به آینده و عشق دارد .
وی ادامه داد : کارآفرینی یک شمع فروزانی است که جمع زیادی زیر نور این شمع هستند و کارآفرینی فضا را برای کسب و کار بهتر روشن و دلها را به آینده امیدوار می کند .
استاندار کرمانشاه گفت : درآمد استان کرمانشاه برای نخستین بار در طول تاریخ در مدت 8 ماهه سالجاری به رشد 104 درصدی رسید .
غفوری با اشاره به سرمایه گذاری های صورت گرفته در استان گفت : از ابتدا تا سال 83 تنها یک هزار و 800 میلیارد تومان در سطح استان کرمانشاه سرمایه گذاری صورت گرفته بود که در مدت چند سال گذشته دو برابر این رقم در استان سرمایه گذاری صورت گرفته که نمود آن را در سالهای آینده به چشم خواهد آمد .
در ادامه این مراسم عبدالعلی یوسفی مدیر کل کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه نیز گفت : یکی از اصلی ترین استراتژیهای وزارت کار در کشور بحث آموزش و مهارت آموزی است .
وی افزود : انتشار سریع علم و دانش در عرصه های اقتصادی موضوعی است که امروزه در سطح جهان قابل ملاحظه است لذا ما نیز باید به این سمت حرکت کرده و اشتغال مبتنی بر آموزش را توسعه دهیم .
یوسفی اظهار داشت :‌در طول عمر دولت نهم در بحث بنگاههای کوچک زودبازده موفق شدیم که 50 هزار نفر را در استان شاغل کنیم که برای این هدف 900 میلیارد تومان سرمایه گذاری در سطح استان کرمانشاه انجام شد .
مدیر کل کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه گفت : تلاش می شود کهنیازمندیهای بازار کار استان را با آموزش مهارتهای مرتبط مرتفع سازیم .
در پایان این مراسم از صاحبان طرحهای برتر استان کرمانشاه با اهدا لوح تقدیر و جوایزی تقدیر بعمل آمد .
۲۵ آبان ۱۳۸۸ ۱۱:۰۳
کد خبر : ۱۳,۶۶۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید