فعالیت 42 مرکز کاریابی داخلی غیر دولتی دارای مجوز در اصفهان

فعالیت 42 مرکز کاریابی داخلی غیر دولتی دارای مجوز در اصفهان
جویندگان کار برای اطلاع از فرصت های شغلی ، انجام مشاوره شغلی و معرفی به کار می توانند به کاریابی های غیر دولتی دارای مجوز رسمی از سوی سازمان کار و امور اجتماعی مراجعه کنند .

به گزارش روابط عمومی اداره کار و امور اجتماعی استان اصفهان مرتضی ماندنی مدیر کل اداره کار و امور اجتماعی استان اصفهان گفت : کارشناسان و مشاوران شغلی در کاریابی های خصوصی توانمندی ، پتانسیل و مهارت جویندگان کار را شناسایی و سپس براساس فرصت های شغلی موجود در کاریابی ها ، نسبت به معرفی جویندگان کار به بنگاه اقتصادی اقدام می کنند .
ماندنی با اشاره به اینکه در سطح استان اصفهان در حال حاضر 42 مرکز کاریابی داخلی غیر دولتی و یک مرکز کاریابی خارجی غیر دولتی با مجوز از سازمان کار و امور اجتماعی استان در حال فعالیت هستند افزود : میزان حق الزحمه انجام مشاوره شغلی و ثبت نام از جویندگان کار در کاریابیها سه هزار تومان است . وی افزود : همچنین میزان حق الزحمه به کار گماری جویندگان کار به مدت یکسال ، و بیشتر معادل یک صد هزار تومان است ، این در حالیست که در سال گذشته معادل یک ماه حقوق کارجویان بوده است .
وی با اشاره به اینکه چنانچه کار جو کمتر از یک سال در بنگاه اقتصادی شاغل شود به تناسب ماههای اشتغالش ، میزان حق الزحمه پرداختی اش کاهش خواهد یافت خاطر نشان کرد : به عنوان مثال برای 12 ماه اشتغال و بیشتر از آن یکصد هزار تومان ، 9 ماه هفتاد و پنج هزار تومان ، 6 ماه پنجاه هزار تومان و تا سه ماه اشتغال به کار بیست و پنج هزار تومان باید به عنوان حق الزحمه به کاریابی ها پرداخت شود .
رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان اصفهان به فعالیت کاریابیها اشاره کرد و گفت : هرگونه فعالیت در امر کاریابی نیاز به اخذ مجوز از این سازمان را دارد وی با بیان این مطلب خاطر نشان کرد : کارجویان باید توجه داشته باشند ثبت شرکتها در سازمان ثبت شرکتهای تجاری و صنعتی و یا درج آگهی استخدام در جراید و توزیع اطلاعیه اشتغال در سطح شهر دلیل بر قانونی بودن فعالیت کاریابی ها نیست و شرکتها و موسسات غیر مجاز هدفی جز دریافت مبالغ کلان از کارجویان ندارند و نمی توانند به تعهدات خود در زمینه اشتغال عمل کنند .
مرتضی ماندنی اعلام کرد : کارجویان می توانند برای اطلاع از نشانی مراکز کاریابی مجاز به سایت www.irmlsa.ir/karyabi مراجعه و یا از طریق این سازمان فهرست مراکز کاریابی مجاز را دریافت کنند .
وی خاطر نشان کرد : از ابتدای امسال تا کنون تعدادی از این مراکز شناسایی و به مراجع محترم قضایی و اداره اماکن معرفی و از فعالیت آنها جلوگیری شده است . وی در پایان از جویندگان کار خواست : در صورت مشاهده این دسته از متخلفین مراتب را فورا با سازمان کار و امور اجتماعی اصفهان اطلاع دهند .
۲۵ آبان ۱۳۸۸ ۱۰:۴۵
کد خبر : ۱۳,۶۶۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید