فرماندار جاسک:حمایت از طرحهای اشتغال زا جزو سیاستهای راهبردی دولت دهم است

فرماندار جاسک در جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری گفت: حمایت و رفع مشکل طرحهای اشتغال زایی از سیاستهای راهبردی دولت دهم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کار و امور اجتماعی استان هرمزگان فرماندار شهرستان جاسک در پنجمین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری از حمایت و پیگیری مصوبات و رفع مشکلات موجود در طرحهای اشتغال زایی در استان خبر داد .
ناصری ، همدلی بودن و متحد بودن را رمز موفقیت در پائین آمدن نرخ بیکاری عنوان کرد وی در ادامه ضمن تقدیر از مدیر کل کار و امور اجتماعی استان خواستار رفع موانع و مشکلات موجود در بنگاههای اقتصادی و طرحهای اشتغال زایی شد افزود : شهرستان جاسک ظرفیت بالایی در پائین آوردن نرخ بیکاری دارد در بخش های صید و صیادی و کشاورزی ظرفیتهای زیادی وجود دارد .
براساس این کزارش مدیر کل کار و امور اجتماعی استان در پنجمین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان جاسک گفت : تدابیر اتخاذ شده برای کاهش هزینه های تولید و بستر سازی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده است که باید شهرستان جاسک از این ظرفیتها استفاده کند .
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اعلام کرد : در سال 1382 حدود 25/17 درصد بود ولی با تلاش و پیگیری های صورت گرفته نرخ بیکاری استان در تابستان سال جاری به 6/3 درصد رسیده و حدود 8 درصد از متوسط کشور نرخ بیکاری ما کمتر و حدود 9 درصد براساس پیش بینی پایان برنامه چهارم تا اینجا جلوتر هستیم .
لبافی تاکید کرد نگاه وزیر محترم کار و امور اجتماعی و سیاستهای اتخاذ شده در کار گروه اشتغال استان نگاه به سرمایه گذاری و اولویت دادن به مناطق محروم است . لذا در همین ارتباط از محل ردیف 6-520000 مبلغ 50 میلیارد ریال برای بخش کشاورزی با اولویت روستاها و شرق استان که نرخ بیکاری بیشتری دارند اختصاص یافته تا نسبت به معرفی طرحها از سوی سازمان جهاد کشاورزی اقدام شود دبیر کارگروه اشتغال استان یادآور شده طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی تا کنون 800 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی طی سه الی 4 ماهه سال جاری جذب کرده که نتیجه بسیار خوبی در استان در برداشته است .
۲۴ آبان ۱۳۸۸ ۱۳:۱۷
کد خبر : ۱۳,۶۶۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید