بانک اطلاعات کارآفرینان و سرمایه گذاری در کرمانشاه تشکیل می شود

بانک اطلاعات کارشناسان ، سرمایه گذاران و کارآفرینان استان استان کرمانشاه تشکیل می شود .
به گزارش روابط عمومی سازمان کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه با قدردانی از تشکیل کمیته علمی در سازمان کار کرمانشاه و با توجه به نامگذاری دهه چهارم انقلاب به نام دهه پیشرفت و عدالت از سوی مقام معظم رهبری گفت : واژه پیشرفت را نه یک پروژه بلکه یک فرآیند بلند مدت و مستمر که در آن فقر و محرومیت کاهش یافته و توزیع درآمد متعادل تر خواهد شد .
وی گفت : ما برای این منظور نیاز به ارتقاء آگاهی انسان ها داریم و کمال انسانی را مدنظر قرار می دهیم رییس موسسه کار و تامین اجتماعی همچنین به واژه عدالت پرداخت و گفت : عدالت در اینجا منظور این است که هرکس قابلیت های انسانی خود را به منصه ظهور برساند .
وی اظهار داشت : ما بایستی نظامی را که سرمایه های اصلی اجتماعی است ایجاد کنیم و آن وقت تعالی حاصل خواهد شد و غفلت در این راه عدم آگاهی و عدم پیمودن کمال انسانی است .
دکتر محمدرضا سپهری در بخشی از سخنان خود به وظایف وزارت کار و امور اجتماعی پرداخت و اعلام داشت : این وزارتخانه در چرخه اقتصادی کلان کشور با بنگاههای اقتصادی، بازار کار ، ارتقاء مهارت ها و صیانت از نیروی کار و تنظیم روابط کار سر و کار دارد و از این رو یک وزارت فرابخشی است .
رییس موسسه کار و تامین اجتماعی با اشاره به اینکه در سراسر کشور با دانشگاههای نسل اول و دوم با تحقیقات بنیادی سرو کار داریم گفت : در کشور به دانشگاههای نسل سوم که آموزش و پژوهش است کمتر توجه شده که این خلا را بایستی به نحوه مناسب پوشش داده و تحقیقات را به سمت توسعه ای و کاربردی پیش ببریم و دست به دست هم داده و این مشکل را مرتفع نماییم .
وی راه برون رفت از مشکل بیکاری را رفع تنگناهای آموزشی ، توجه به آموزش های مهارتی تکمیلی ، توجه به مهارت های ارتباطی در دانشگاهها ، توجه به هوش هیجانی دانش آموختگان دانشگاهی و مزیت های طبیعی ، نسبی ، انسانی و رقابتی استان خواند و گفت : استان کرمانشاه با توجه به هم مرز بودن با کشور عراق می تواند از این فرصت به نحو مطلوب استفاده نماید .
وی تاسیس یک پنجره واحد در استانداری را یکی از راهکارهای جذب سرمایه گذاران خارجی خواند و گفت : تهیه بانک اطلاعاتی از کارشناسان سرمایه گذاران و کارآفرینان استان و تهیه لیست پروژه های نا تمام و کارخانجاتی که زیر ظرفیت کار می کنند و تشکیل کارگروهی در این راستا را از برنامه های کاری این واحد خواند و گفت : تهیه کتاب راهنمای سرمایه گذاری استان می تواند کمک خوبی به جذب سرمایه گذاران نمایند .
دکتر سپهری در ادامه به منشور کاری وزارت کار و امور اجتماعی در دولت دهم پرداخت و گفت : توجه به مشاغل خانگی – توجه به اشتغال در بخش خدمات – توجه به ارتقاء فرهنگ کار و کار شایسته و صیانت از نیروی کار ، سیاستگذاری در امر اشتغال و توجه به خوشه های صنعتی مدرن و کار از راه دور از برنامه های مهم این وزارت می باشد .
محمدرضا شعبانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در این کمیته ضمن اشاره به مشکلات بیکاری جوانان به اثرات نامطلوب بیکاری در جامعه پرداخت و گفت : با ایجاد اشتغال می توان از بسیاری ناهنجاریهای جلوگیری بعمل آورد .
وی خواستار جدیت و تلاش کلیه دستگاههای اجرایی استان در خصوص رفع بیکاری شده و اعلام داشت : با هماهنگی و همکاری و برنامه ریزی مسئولین و با توجه به استعدادهای بالقوه استان می تواند شاهد کاهش نرخ بیکاری استان باشیم .
عبدالعلی یوسفی مدیر کل کار و امور اجتماعی در آغاز این جلسه ضمن خیر مقدم به کلیه اعضاء با اشاره هدف از تشکیل این جلسه گفت : ما می خواهیم با کمک و مساعدت نخبگان – اساتید دانشگاه و کارآفرینان مشکلات استان را شناسایی و در جهت رفع آنان اقدام نماییم .
۲۴ آبان ۱۳۸۸ ۱۳:۱۱
کد خبر : ۱۳,۶۶۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید