کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان دیلم تشکیل شد

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان دیلم در رابطه با طرح کارورزی تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کار و امور اجتماعی دیلم کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان دیلم به ریاست فرماندار در خصوص طرح کارورزی تشکیل جلسه داد.
در این جلسه ابتدا شهریاری رئیس اداره کار و امور اجتماعی شهرستان دیلم به تشریح طرح کارورزی و توضیحات لازم در خصوص تعریف و شرایط کارورز،اهداف فرعی و اصلی طرح،طول دوره و میزان کمک هزینه کارورزی در مقاطع مختلف تحصیلی و ... پرداختند ایشان اظهار داشت: دستگاههای مرتبط با طرح کارورزی می بایست اطلاع رسانی گسترده تری را نسبت به قبل جهت جذب کارورزان از طریق بخش خصوصی و تعاونی بعمل آورند و شهرستان سهمیه بیشتری را از بابت جذب کارورز از آن خود نمایند و فارغ التحصیلان بیکار بیشتری از شهرستان از این طریق جذب بازار کار شوند.
ایشان در ادامه نکاتی را بشرح ذیل در رابطه با طرح کارورزی خاطر نشان نمود و گفت: سن کارورزان در رابطه با جذب آنان در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت بوده و حداکثر سن برای مقطع کاردانی 27 سال،کارشناسی 30 سال،کارشناسی ارشد 31 سال و دکتری 37 سال می باشد.
دستگاههای اجرایی مرتبط بصورت مستمر و پیوسته بر اجرای طرح، کارورز و واحد پذیرنده نظارت لازم را داشته باشند. در اجرای طرح کارورزی لازم نیست که واحد پذیرنده طبق قانون کار حقوق و مزایا و لیست بیمه کارورز را پرداخت نماید و فقط کمک هزینه ای که در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است از طریق واحد پذیرنده و سازمان کار و امور اجتماعی به کارورزان پرداخت می شود.
وی در ادامه افزود: از مزایای این طرح این است که پس از پایان دوره کارورزی در صورتیکه واحد پذیرنده تعهد نماید که کارورز را حداقل بمدت 4 سال استخدام و قرارداد منعقد نماید طبق ماده 103 قانون برنامه چهارم توسعه از تخفیف بیمه سهم کارفرما بمدت سه سال برخوردار خواهد بود و همچنین سازمان کار و امور اجتماعی کمک هزینه ای را که واحد پذیرنده به کارورز طی دوره کارورزی پرداخت نموده است را به واحد پذیرنده مسترد می نماید.
همینطور کلیه کارورزان طی دوره کارورزی از سوی سازمان کار و امور اجتماعی از بیمه حوادث و عمر برخوردار خواهد بود.
شایان ذکر است در جلسه کلیه فرم های مربوط به طرح کارورزی از سوی این اداره بین اعضاء کارگروه اشتغال توزیع و در اختیارآنان قرار گرفت.
در ادامه جلسه کلیه اعضاء کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سئوالات وموارد خود را در خصوص طرح کارورزی بیان نمودند و آقای شهریاری رئیس اداره کار و امور اجتماعی دیلم به تک تک سئوالات و موارد مطرح شده پاسخ لازم را دادند.
ستارپناهی فرماندار دیلم ضمن گرامیداشت روز 13 آبان روز تسخیرلانه جاسوسی آمریکا و تاکید بر شرکت همه اعضاء در راهپیمایی از شهریاری رئیس اداره کار و امور اجتماعهی دیلم بخاطر تشریح و توضیحات کامل طرح کارورزی و پاسخ دقیق به سوالات مطرح شده از سوی اعضاء کارگروه تشکر نمود و به کلیه اعضاء کارگروه اشتغال تاکید نمود: اطلاع رسانی گسترده تری را نسبت به قبل در راستای اجرای طرح کارورزی در دستور کار خود قرار دهند و فارغ التحصیلان بیشتری را جذب طرح کارورزی نمایند و همچنین نظارت مستمر و لازم را بر اجرای طرح داشته باشند.
ستارپناهی گفت: با توجه به اینکه فارغ التحصیلان زیادی در جامعه و شهرستان ما بیکار هستند لذا دولت کریمه طرح کارورزی را برای کسب تجربه و مهارت اندوزی و جذب آنان در بخش های خصوصی و تعاونی مد نظر قرار داده و در حال اجرا می باشد و فرصت خوبی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است که جذب بازار کار شوند.
ایشان در ادامه اظهار داشت: دستگاههای اجرایی پی گیری خود را در خصوص پرداخت یارانه طرح های زودبازده بعمل آورند تا هرچه سریعتر به طرحهای واجد شرایط یارانه سود تسهیلات پرداخت شود و همینطور پی گیری و تلاش نمایند تا طرحهای که اقساط معوقه به بانک ها دارند اقساط خود را پرداخت نمایند.
۲۰ آبان ۱۳۸۸ ۱۵:۲۳
کد خبر : ۱۳,۶۷۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید